Bulharsko truchlí za oběti tragické nehody autobusu, počet mrtvých vzrostl

Sofie - Bulharsko dnes drží státní smutek za obětí tragické sobotní nehody autobusu. Zemřelo při ní 17 lidí, dalších 20 utrpělo zranění a tři z nich jsou v kritickém stavu.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Mezi oběťmi je i 13letý chlapec. Na místě zahynulo 15 cestujících a další dva zemřeli na následky zranění, druhý z nich v noci na dnešek.

Jednalo se o zájezd s návštěvou kláštera u obce Elenov dol. Při zpáteční cestě nedaleko městečka Svoge řidič nezvládl řízení, autobus sjel z vozovky a zřítil se z prudkého dvacetimetrového svahu.

Vozovka byla mokrá a experti zjistili, že autobus jel rychlostí 53 kilometrů za hodinu, ač v místě je kvůli jeho nebezpečnosti rychlost omezena na 40 kilometrů za hodinu. Média dnes s odvoláním na prokuraturu sdělila, že řidič, který rovněž utrpěl zranění a je v nemocnici, už byl obviněn z usmrcení 17 lidí z nedbalosti.

Jeden z řidičů, který místem projížděl a pomáhal vyprošťovat zraněné ze zdemolovaného vozidla, uvedl, že první sanitka přijela až přibližně 40 minut po nehodě a teprve za další půldruhé hodiny dorazilo ještě 20 vozů záchranářů.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EU se nestará zájmy občanů a je neefektivní, ukazuje průzkum mezi občany…

22.03.2019 13:01 Nadcházejí volby do Evropského parlamentu ukáží, jak velmi dokáží tzv. euroskeptické, populistické…

Mayová bez plánu. Macron byl za zlého policistu, komentuje tisk dění na…

22.03.2019 12:27 Aktualizováno Evropská unie byla ve čtvrtek během brexitové debaty na summitu tím, kdo převzal iniciativu. Napsal…

Noční můra. EU převzala kontrolu nad brexitem, hromuje britský tisk

22.03.2019 12:10 Aktualizováno Jako poslední šanci či třítýdenní záchranné lano hodnotí britský tisk v dnešním vydání odklad…

Polská seniorka bere penzi 12 haléřů

22.03.2019 12:08 Aktualizováno Jen dva groše, čili v přepočtu přibližně 12 haléřů měsíčně, činí nejnižší penze aktuálně vyplácená…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama