Zděšení lidé kvůli muslimským sousedům zalarmovali úřady. Na dvorku se jim válely kusy nasekaných zvířat

Lidé zavolali na své sousedy úředníky z úřadu na ochranu životního prostředí poté, co zjistili, že muslimové mají na dvorku poházené syrové maso, které porcují na zemi na kusu plachty. O případu informují britská média.

Přidejte svůj názor 27 komentářů

Muslimové, ilustrační foto

Sousedé zalarmovali úředníky poté, co si všimli, co se děje na jednom z dvorků v Dagenhamu na východním předměstí Londýna. Není ale úplně jasné, zda muslimská rodina – oslavující svátek Eid al-Adha (svátek oběti) - zabila zvířata doma.

Julia McClenaghanová (62), z jejíhož bytu je výhled přímo na dvůr, uvedla: „Zdá se, že je to jedno z nejméně hygienických míst, kde se připravuje maso. Používali starý hadr k otírání svých nástrojů."

Žena, která žije na pozemku, potvrdila, že se takto rodina připravovala na svátek, popřela ale, že by se dopustila nějakého zločinu.

Deník The Sun poukazuje na to, že muslimské rodiny kvůli svátku tradičně obětují kozu nebo ovce a následně je porcují. „V dnešní době je ale mimořádně neobvyklé, aby to dělali doma,“ píše list s tím, že tohle má obvykle na starosti řezník.

Mohamed Shafiq, generální ředitel Ramadhanovy nadace, trvá na tom, že rodina neudělala nic špatného, když praktikovala své náboženství. Případem se nicméně zabývají úřady.

Vstupte do diskuze (27)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francouzská ministryně pojmenovala svého kocoura Brexit

19.03.2019 03:52 Francouzská ministryně pro evropské záležitosti Nathalie Loiseauová dala svému kocourovi nezvyklé…

Francii došla trpělivost. Po málem upálených dětech našla bič na žluté…

18.03.2019 22:09 Aktualizováno Osmnáctý víkend po sobě prošel centrem Paříže protest žlutých vest. Ačkoliv se ho účastní méně lidí…

Francie držela ve vazbě dalšího českého řidiče, který měl v kamionu…

18.03.2019 20:39 V neděli 17. března byl pro podezření z pašeráctví ve Francii vzat do předběžné vazby další český…

Podezřelý ze střelby v Utrechtu byl zadržen, stupeň ohrožení snížen

18.03.2019 20:06 Aktualizováno Sedmatřicetiletý Turek Gökmen Tanis podezřelý ze střelby v tramvaji v Utrechtu, při které dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama