Trest za maskáče? Slovensko chystá zákaz armádních uniforem pro veřejnost

Bratislava - Slovenské ministerstvo obrany chce veřejnosti až na výjimky zakázat nošení armádní uniformy. Důvodem jsou aktivity polovojenské organizace Slovenští branci, ve které podle dřívějších informací působí také profesionální vojáci.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Ilustrační foto

"Není přípustné, aby členové tohoto polovojenského seskupení s nejasným cílem nebo jiní příslušníci podobné organizace nosili uniformy našich ozbrojených sil, hodnostní označení, znaky, které jsou charakteristické pro ozbrojenou složku státu," řekl ministr obrany Peter Gajdoš.

Nově budou moci armádní výstroj podle ministra používat pouze vojáci v aktivní službě, stejně jako vojáci v záloze či ve výslužbě na základě povolení. Opatření se nedotkne například rybářů ani myslivců, kteří nosí takzvané maskáče se staršími vzory, jež slovenská armáda už nepoužívá. Zatím není známo, zda porušení zákazu bude jen přestupkem, nebo už trestným činem.

Slovenský ministr obrany dříve tvrdil, že organizace Slovenští branci představuje riziko pro fungování demokratického a právního státu. Organizace před několika lety upoutala pozornost, když se jejich bývalý člen Martin Keprta přidal na stranu proruských separatistů na východě Ukrajiny. 

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Soud prodloužil střelci z Utrechtu vazbu, komunikovat smí jen s právníkem

22.03.2019 13:48 Nizozemský soud dnes prodloužil vazbu muži podezřelému z pondělní střelby v Utrechtu o dva týdny.…

EU se nestará zájmy občanů a je neefektivní, ukazuje průzkum mezi občany…

22.03.2019 13:01 Nadcházejí volby do Evropského parlamentu ukáží, jak velmi dokáží tzv. euroskeptické, populistické…

Mayová bez plánu. Macron byl za zlého policistu, komentuje tisk dění na…

22.03.2019 12:27 Aktualizováno Evropská unie byla ve čtvrtek během brexitové debaty na summitu tím, kdo převzal iniciativu. Napsal…

Noční můra. EU převzala kontrolu nad brexitem, hromuje britský tisk

22.03.2019 12:10 Aktualizováno Jako poslední šanci či třítýdenní záchranné lano hodnotí britský tisk v dnešním vydání odklad…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama