Video útoku na Pařížanku konsternovalo veřejnost, násilníka už dopadli

Paříž - Policie v pondělí zadržela 25letého muže podezřelého z napadení pařížské studentky, která si nenechala líbit slovní obtěžování na ulici. Video incidentu šokovalo nejen ve Francii, ale i v zahraničí.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Francouzská policie

Zadržený muž byl podle deníku Le Parisien od začátku srpna v pařížské nemocnici na psychiatrii kvůli nesouvisejícímu incidentu.

Nejmenovaný zdroj z policie sdělil, že 25letý Firas M. je považován za nestabilního násilnického jedince, který nezvládá frustraci a byl by "schopen udeřit vlastní matku". Na videu umístěném v červenci Marií Laguerreovou (22) na facebook nejdříve muž po slovní výměně po oběti hází popelník ze stolu restaurace, načež se vydá za ní a udeří ji do obličeje.

zdroj: YouTube

Muž ji předtím při náhodném setkání na pařížské ulici adresoval "ponižující" poznámku a vydával zvuky "se sexuálními konotacemi". Studentka reagovala slovy "drž hubu". 

Zadržení Firase M. dnes na twitteru ocenila francouzská státní tajemnice pro rovnost pohlaví Marlène Schiappaová. Ta nedávno prosadila zpřísnění postihů za sexuální obtěžování na ulici, které bude možno trestat vysokými okamžitými pokutami. Policie podle Schiappaové zároveň přestane tolerovat i verbální útoky.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EU se nestará zájmy občanů a je neefektivní, ukazuje průzkum mezi občany…

22.03.2019 13:01 Nadcházejí volby do Evropského parlamentu ukáží, jak velmi dokáží tzv. euroskeptické, populistické…

Mayová bez plánu. Macron byl za zlého policistu, komentuje tisk dění na…

22.03.2019 12:27 Aktualizováno Evropská unie byla ve čtvrtek během brexitové debaty na summitu tím, kdo převzal iniciativu. Napsal…

Noční můra. EU převzala kontrolu nad brexitem, hromuje britský tisk

22.03.2019 12:10 Aktualizováno Jako poslední šanci či třítýdenní záchranné lano hodnotí britský tisk v dnešním vydání odklad…

Polská seniorka bere penzi 12 haléřů

22.03.2019 12:08 Aktualizováno Jen dva groše, čili v přepočtu přibližně 12 haléřů měsíčně, činí nejnižší penze aktuálně vyplácená…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama