Výroky o brexitu bez dohody jsou hlavně taktické, zní z Irska

Dublin - Pravděpodobnost, že Británie opustí Evropskou unii bez uzavření dohody o podmínkách rozluky, je podle irského ministra zahraničí Simona Coveneyho velmi malá.

Přidejte svůj názor

Brexit

Výroky o schopnosti vypořádat se s tímto scénářem označil ministr v rozhovoru s agenturou Reuters spíše za vyjednávací manévr než popis reality. Coveney hovořil také o problému EU s migranty. Uvedl, že země, které je odmítají přijímat, by měly být nuceny k "významným finančním příspěvkům" na podporu společného úsilí.

"Myslím, že šance na brexit bez dohody jsou velmi malé. Myslím, že výroky o schopnosti přežít nebo zvládnout brexit bez dohody jsou z větší části vyjednávací pozicí než realitou," řekl Coveney, podle něhož by selhání vyjednávání v Bruselu nikomu neprospělo. "Je odpovědností nás všech, abychom zajistili, že se to nestane," dodal šéf irské diplomacie.

Jak Londýn, tak Brusel opakovaně uvádějí, že si nepřejí, aby Británie z EU vystoupila bez ujednání podmínek. Britská premiérka Theresa Mayová zároveň trvá na tom, že žádná dohoda by byla lepší než špatná dohoda. Minulý týden britská vláda představila první přibližně třetinu dokumentů, které mají zemi na smluvně neošetřený brexit připravit. Mayová dnes prohlásila, že takové vyústění by nebylo žádný konec světa.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tradiční strany nesmí přenechat téma migrace populistům, píše server

17.01.2019 13:55 Politici z tradičních stran musí věnovat migraci pozornost, přestože se zdá, že se krizová situace…

Corbyn má dohodu o brexitu za mrtvou, vyzval k předčasným volbám

17.01.2019 13:51 Lídr opozice v britském parlamentu Jeremy Corbyn dnes označil vládní brexitovou dohodu za mrtvou a…

Nizozemská novinářka si šla v Turecku prodloužit vízum, dopadlo to s ní zle

17.01.2019 13:46 Aktualizováno Turecko dnes vyhostilo nizozemskou novinářku, která pracuje pro největší nizozemský ekonomický…

Panovačná starostka už nemá komu rozkazovat, většina zastupitelů…

17.01.2019 12:58 Čtyři z pěti zastupitelů slovenské obce Fekišovce, která se proslavila díky videozáznamu s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama