Výroky o brexitu bez dohody jsou hlavně taktické, zní z Irska

Dublin - Pravděpodobnost, že Británie opustí Evropskou unii bez uzavření dohody o podmínkách rozluky, je podle irského ministra zahraničí Simona Coveneyho velmi malá.

Přidejte svůj názor

Brexit

Výroky o schopnosti vypořádat se s tímto scénářem označil ministr v rozhovoru s agenturou Reuters spíše za vyjednávací manévr než popis reality. Coveney hovořil také o problému EU s migranty. Uvedl, že země, které je odmítají přijímat, by měly být nuceny k "významným finančním příspěvkům" na podporu společného úsilí.

"Myslím, že šance na brexit bez dohody jsou velmi malé. Myslím, že výroky o schopnosti přežít nebo zvládnout brexit bez dohody jsou z větší části vyjednávací pozicí než realitou," řekl Coveney, podle něhož by selhání vyjednávání v Bruselu nikomu neprospělo. "Je odpovědností nás všech, abychom zajistili, že se to nestane," dodal šéf irské diplomacie.

Jak Londýn, tak Brusel opakovaně uvádějí, že si nepřejí, aby Británie z EU vystoupila bez ujednání podmínek. Britská premiérka Theresa Mayová zároveň trvá na tom, že žádná dohoda by byla lepší než špatná dohoda. Minulý týden britská vláda představila první přibližně třetinu dokumentů, které mají zemi na smluvně neošetřený brexit připravit. Mayová dnes prohlásila, že takové vyústění by nebylo žádný konec světa.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ING varuje před brexitem Česko, Polsko a Maďarsko

14.11.2018 00:31 Česko, Polsko a Maďarsko by mohly být těžce zasaženy plánovaným odchodem Británie z Evropské unie,…

Řečtí archeologové slaví obrovský úspěch. Objevili legendární město Tenea

13.11.2018 22:20 Řečtí archeologové objevili šperky, desítky mincí a zbytky domů v místech, v nichž se podle nich…

Dohoda o brexitu je na světě. Času na projednání je málo

13.11.2018 21:27 Aktualizováno Britská vláda dnes potvrdila, že vyjednávači Británie a Evropské unie dosáhli předběžné dohody o…

Vláda brexit neustojí? Podle konzervativců musí padnout

13.11.2018 20:59 Pokud je předběžná dohoda o podmínkách odchodu Británie z Evropské unie taková, jak se zdá, hrozí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama