Politická reklama na internetu je džungle. EU chystá přísná opatření

Brusel - Členské státy EU by měly před volbami zajistit, že občané nebudou bez svého vědomí terčem skrytých a cílených volebních kampaní na internetu. Příští týden to státům unie v souvislosti s blížícími se volbami do Evropského parlamentu příští rok na jaře doporučí Evropská komise.

Přidejte svůj názor

Evropská Unie
doporučujeme

Jak dnes upozornila novináře komisařka pro spravedlnost a ochranu spotřebitele Věra Jourová, měla by v "on-line světě" pro politickou reklamu platit stejná pravidla jako ve světě skutečném, kde jsou kampaně stran svázány přísnými omezeními, třeba ohledně transparentnosti zadavatele a financování.

"To všechno chceme, pokud strany inzerují v tisku a v televizi. Ale na internetu, kam se politická reklama masivně posunuje, tam je to úplná džungle," upozornila komisařka.

Už měsíce Jourová opakuje, že v Evropské unii nesmí nastat analogie se skandálem kolem způsobu, jakým společnost Cambridge Analytica v americké prezidentské kampani zneužila osobní data uživatelů sociální sítě Facebook.

"Vybídneme členské země, aby garantovaly, že před volbami budou platit přísná pravidla ochrany soukromých údajů. Týkat se to bude role státní správy, politických stran a také občané sami by měli věnovat více pozornosti, co se s jejich daty děje," poznamenala Jourová.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mayová nemá podporu sněmovny pro dohodu, EU se tvrdému brexitu nebrání

25.03.2019 19:12 Snaha premiérky Theresy Mayové získat hlasy britských poslanců pro brexitovou dohodu, kterou Dolní…

Neúspěšný kandidát na prezidenta Harabin podal ústavní stížnost na volby

25.03.2019 18:55 Neúspěšný kandidát na slovenského prezidenta, soudce nejvyššího soudu Štefan Harabin, se rozhodl…

Zeman se setkal se Šefčovičem a Drahoš už rýpe: Přijel se mu poklonit. Ale…

25.03.2019 18:06 Aktualizováno Už za týden bude jasno, kdo se stal novým slovenským prezidentem.. Do druhého kola postoupili…

Italský extremista Battisti přiznal odpovědnost za vraždy, lítost…

25.03.2019 16:51 Italský levicový extremista Cesare Battisti poprvé přiznal odpovědnost za čtyři vraždy v 70. letech…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama