Politická reklama na internetu je džungle. EU chystá přísná opatření

Brusel - Členské státy EU by měly před volbami zajistit, že občané nebudou bez svého vědomí terčem skrytých a cílených volebních kampaní na internetu. Příští týden to státům unie v souvislosti s blížícími se volbami do Evropského parlamentu příští rok na jaře doporučí Evropská komise.

Přidejte svůj názor

Evropská Unie

Jak dnes upozornila novináře komisařka pro spravedlnost a ochranu spotřebitele Věra Jourová, měla by v "on-line světě" pro politickou reklamu platit stejná pravidla jako ve světě skutečném, kde jsou kampaně stran svázány přísnými omezeními, třeba ohledně transparentnosti zadavatele a financování.

"To všechno chceme, pokud strany inzerují v tisku a v televizi. Ale na internetu, kam se politická reklama masivně posunuje, tam je to úplná džungle," upozornila komisařka.

Už měsíce Jourová opakuje, že v Evropské unii nesmí nastat analogie se skandálem kolem způsobu, jakým společnost Cambridge Analytica v americké prezidentské kampani zneužila osobní data uživatelů sociální sítě Facebook.

"Vybídneme členské země, aby garantovaly, že před volbami budou platit přísná pravidla ochrany soukromých údajů. Týkat se to bude role státní správy, politických stran a také občané sami by měli věnovat více pozornosti, co se s jejich daty děje," poznamenala Jourová.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Překvapení pro Macrona? Éric Drouet a Žluté vesty připravují „žlutou noc"

22.01.2019 22:15 Aktualizováno Éric Drouet, jedna z kontroverzních postav hnutí „žlutých vest" ohlásil v živém vstupu na Facebooku…

S uprchlíky se zachází jako s trestanci? V Německu to vře kvůli mladistvým…

22.01.2019 22:13 Aktualizováno Němečtí lékaři už loni odmítli požadavky týkající se povinných rentgenových testů věku u…

Ostrý vzkaz pro Babiše z EU: Jestli chcete peníze z EU, odejděte z politiky

22.01.2019 22:13 Aktualizováno Ingeborg Grässleová, předsedkyně Výboru pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu, poskytla…

Kuriózní zločin: Bavorské sedláky okrádá zloděj s kolečkem, kořist vozí do…

22.01.2019 21:39 Policisté z bavorského městečka Furth im Wald, které se nachází přes hranici od Folmavy, se snaží…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama