Na Slovensku se na sporáku údajně zjevil Ježíš Kristus. Lidé z něj doslova šílejí

V Petrové na severovýchodě Slovenska se lidé modlí ke sporáku. Věří tomu, že se tu v úterý na dvířkách zjevil Ježíš Kristus. Kuchyně v domku v tamní osadě se ihned proměnila na modlitebnu. Na kolenou někteří před sporákem strávili i celou noc.

Přidejte svůj názor 32 komentářů

Ježíš Kristus

Začalo to špatným snem paní Mileny o postavě oděné v bílém. Ráno její matka objevila na skleněné výplni na dvířkách od elektrické trouby něco, co tam předtím nebylo. Milenina máma se to snažila smýt vodou a saponátem. Ale nešlo to.

Nakonec to žena vzdala. Na troubě přibyly sošky Panny Marie a obrázek Ježíše a z kuchyně se stala modlitebna „Já jsem brala drátěnku, jsem to čistila a jsem viděla jen obličej, že je tam člověk," vysvětlila pro server Noviny.sk obyvatelka domu Zuzana Bílá.

Místní věří tomu, že to je zjevení. Do malého skromného domku mezitím začali přicházet další příbuzní i sousedé, aby se před starou elektrickou troubou pomodlili.

Místní pravoslavný kněz vyzývá k opatrnosti. Podle něj v Petrově už s podobnými věcmi mají zkušenosti. „Podle mě by lidé neměli takovým věcem věřit, u nás se často setkáváme s takovými setkáními, která se pak později vysvětlí," uvedl pro server pravoslavný kněz Vasiľ Svyda. 

„Když nevěří, že tam je Bůh, tak já nebudu přesvědčovat lidi," říká paní Milena. Od úterý na sporáku nevaří. Co bude se starou elektrickou troubou, neví. Skla se ale neplánují vzdát a hledá pro ni prý důstojné místo.

Vstupte do diskuze (32)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dívka si kousala nehet na palci. Po čtyřech letech se dozvěděla strašlivou…

18.09.2018 22:00 Aktualizováno Newton Aycliffe - Případ mladé britské studentky by měl být varováním pro všechny, kteří si libují…

Europoslanci si posvítili na Slovensko, děsí se tamní korupce

18.09.2018 21:57 Bratislava - Na Slovensku přetrvávají obavy z korupce, která podkopává principy právního státu.…

Merkelová vyhrála. Šéf německé civilní kontrarozvědky Maassen končí

18.09.2018 21:14 Aktualizováno Berlín - Šéf německé civilní kontrarozvědky Hans-Georg Maassen po svých výrocích o situaci v…

Německo vyplatilo obětem atentátu na vánočních trzích 69 milionů

18.09.2018 21:13 Berlín - Německo zatím vyplatilo obětem teroristického útoku na vánoční trhy v Berlíně z roku 2016…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama