Na Slovensku se na sporáku údajně zjevil Ježíš Kristus. Lidé z něj doslova šílejí

V Petrové na severovýchodě Slovenska se lidé modlí ke sporáku. Věří tomu, že se tu v úterý na dvířkách zjevil Ježíš Kristus. Kuchyně v domku v tamní osadě se ihned proměnila na modlitebnu. Na kolenou někteří před sporákem strávili i celou noc.

Přidejte svůj názor 32 komentářů

Ježíš Kristus

Začalo to špatným snem paní Mileny o postavě oděné v bílém. Ráno její matka objevila na skleněné výplni na dvířkách od elektrické trouby něco, co tam předtím nebylo. Milenina máma se to snažila smýt vodou a saponátem. Ale nešlo to.

Nakonec to žena vzdala. Na troubě přibyly sošky Panny Marie a obrázek Ježíše a z kuchyně se stala modlitebna „Já jsem brala drátěnku, jsem to čistila a jsem viděla jen obličej, že je tam člověk," vysvětlila pro server Noviny.sk obyvatelka domu Zuzana Bílá.

Místní věří tomu, že to je zjevení. Do malého skromného domku mezitím začali přicházet další příbuzní i sousedé, aby se před starou elektrickou troubou pomodlili.

Místní pravoslavný kněz vyzývá k opatrnosti. Podle něj v Petrově už s podobnými věcmi mají zkušenosti. „Podle mě by lidé neměli takovým věcem věřit, u nás se často setkáváme s takovými setkáními, která se pak později vysvětlí," uvedl pro server pravoslavný kněz Vasiľ Svyda. 

„Když nevěří, že tam je Bůh, tak já nebudu přesvědčovat lidi," říká paní Milena. Od úterý na sporáku nevaří. Co bude se starou elektrickou troubou, neví. Skla se ale neplánují vzdát a hledá pro ni prý důstojné místo.

Vstupte do diskuze (32)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Paříži demonstrovalo 7000 členů žlutých vest, chtěli demisi Macrona

19.01.2019 22:00 Aktualizováno Ve Francii se dnes konal další, v některých městech již desátý sobotní protest žlutých vest,…

Bulharská policie zadržela 43 podezřelých z terorismu

19.01.2019 18:39 Speciální jednotky bulharské policie při velké páteční akci zadržely na více místech země 43 osob…

Po pádu lavin v Jižním Tyrolsku zahynuli dva lidé

19.01.2019 18:07 Při pádu lavin na dvou různých místech v italském Jižním Tyrolsku dnes přišli o život dva lidé. S…

Španělé nadále zachraňují dvouletého chlapce, který spadl do šachty

19.01.2019 15:39 Španělští záchranáři se už šestý den snaží dostat k dvouletému chlapci, který spadl do úzké a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama