Na Slovensku se na sporáku údajně zjevil Ježíš Kristus. Lidé z něj doslova šílejí

V Petrové na severovýchodě Slovenska se lidé modlí ke sporáku. Věří tomu, že se tu v úterý na dvířkách zjevil Ježíš Kristus. Kuchyně v domku v tamní osadě se ihned proměnila na modlitebnu. Na kolenou někteří před sporákem strávili i celou noc.

Přidejte svůj názor 32 komentářů

Ježíš Kristus

Začalo to špatným snem paní Mileny o postavě oděné v bílém. Ráno její matka objevila na skleněné výplni na dvířkách od elektrické trouby něco, co tam předtím nebylo. Milenina máma se to snažila smýt vodou a saponátem. Ale nešlo to.

Nakonec to žena vzdala. Na troubě přibyly sošky Panny Marie a obrázek Ježíše a z kuchyně se stala modlitebna „Já jsem brala drátěnku, jsem to čistila a jsem viděla jen obličej, že je tam člověk," vysvětlila pro server Noviny.sk obyvatelka domu Zuzana Bílá.

Místní věří tomu, že to je zjevení. Do malého skromného domku mezitím začali přicházet další příbuzní i sousedé, aby se před starou elektrickou troubou pomodlili.

Místní pravoslavný kněz vyzývá k opatrnosti. Podle něj v Petrově už s podobnými věcmi mají zkušenosti. „Podle mě by lidé neměli takovým věcem věřit, u nás se často setkáváme s takovými setkáními, která se pak později vysvětlí," uvedl pro server pravoslavný kněz Vasiľ Svyda. 

„Když nevěří, že tam je Bůh, tak já nebudu přesvědčovat lidi," říká paní Milena. Od úterý na sporáku nevaří. Co bude se starou elektrickou troubou, neví. Skla se ale neplánují vzdát a hledá pro ni prý důstojné místo.

Vstupte do diskuze (32)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ostuda polských aerolinek: Pasažéři se na opravu letadla poskládali

14.11.2018 07:55 Letoun polských aerolinek LOT, mířící do Varšavy, se porouchal na letišti v Pekingu. Po skoro…

ING varuje před brexitem Česko, Polsko a Maďarsko

14.11.2018 00:31 Česko, Polsko a Maďarsko by mohly být těžce zasaženy plánovaným odchodem Británie z Evropské unie,…

Řečtí archeologové slaví obrovský úspěch. Objevili legendární město Tenea

13.11.2018 22:20 Řečtí archeologové objevili šperky, desítky mincí a zbytky domů v místech, v nichž se podle nich…

Dohoda o brexitu je na světě. Času na projednání je málo

13.11.2018 21:27 Aktualizováno Britská vláda dnes potvrdila, že vyjednávači Británie a Evropské unie dosáhli předběžné dohody o…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama