Na Slovensku se na sporáku údajně zjevil Ježíš Kristus. Lidé z něj doslova šílejí

V Petrové na severovýchodě Slovenska se lidé modlí ke sporáku. Věří tomu, že se tu v úterý na dvířkách zjevil Ježíš Kristus. Kuchyně v domku v tamní osadě se ihned proměnila na modlitebnu. Na kolenou někteří před sporákem strávili i celou noc.

Přidejte svůj názor 32 komentářů

Ježíš Kristus
doporučujeme

Začalo to špatným snem paní Mileny o postavě oděné v bílém. Ráno její matka objevila na skleněné výplni na dvířkách od elektrické trouby něco, co tam předtím nebylo. Milenina máma se to snažila smýt vodou a saponátem. Ale nešlo to.

Nakonec to žena vzdala. Na troubě přibyly sošky Panny Marie a obrázek Ježíše a z kuchyně se stala modlitebna „Já jsem brala drátěnku, jsem to čistila a jsem viděla jen obličej, že je tam člověk," vysvětlila pro server Noviny.sk obyvatelka domu Zuzana Bílá.

Místní věří tomu, že to je zjevení. Do malého skromného domku mezitím začali přicházet další příbuzní i sousedé, aby se před starou elektrickou troubou pomodlili.

Místní pravoslavný kněz vyzývá k opatrnosti. Podle něj v Petrově už s podobnými věcmi mají zkušenosti. „Podle mě by lidé neměli takovým věcem věřit, u nás se často setkáváme s takovými setkáními, která se pak později vysvětlí," uvedl pro server pravoslavný kněz Vasiľ Svyda. 

„Když nevěří, že tam je Bůh, tak já nebudu přesvědčovat lidi," říká paní Milena. Od úterý na sporáku nevaří. Co bude se starou elektrickou troubou, neví. Skla se ale neplánují vzdát a hledá pro ni prý důstojné místo.

Vstupte do diskuze (32)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mayová jednala s rebelujícími ministry. Projde brexitová dohoda?

24.03.2019 21:12 Britská premiérka Theresa Mayová dnes ve svém venkovském sídle Chequers jednala s ministry a…

Hrozivý incident ve Finsku: Odpůrce uprchlíků se vrhl na ministra zahraničí

24.03.2019 20:38 Aktualizováno Finský ministr zahraničí Timo Soini byl dnes během setkání s voliči napaden agresivně se chovajícím…

Rumunsko přesune svou ambasádu do Jeruzaléma, přidá se i Honduras

24.03.2019 19:35 Rumunská premiérka Viorica Dancilaová dnes ve Spojených státech na konferenci Americko-izraelského…

Brutální útok: Policie při protestech žlutých vest zranila seniorku,…

24.03.2019 19:01 Aktualizováno Rodina více než sedmdesátileté demonstrantky, která utrpěla vážná zranění hlavy při sobotním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama