Slavný zpěvák promluvil: Jsem pyšný, že Německo přijalo uprchlíky, ostatní země by to měly taky udělat

Berlín - Frontman irské kapely U2 Bono pochválil Němce za to, že přijali tolik syrských uprchlíků. Ocenil by prý ale, kdyby se podobně zachovaly i další země. A aby zdůraznil to, jak obdivuje EU, rozhodl se na koncertě U2 v Berlíně mávat modrou vlajku se žlutými hvězdami.

Přidejte svůj názor 45 komentářů

EU

„Nacionalisté říkají, že rozmanitost je hrozbou, ale je to největší evropská síla,“ zdůrazňuje frontman U2 s tím, že od rockových kapel se očekává, že budou nějak provokovat a šokovat. A tak se rozhodl jít příkladem.

„U2 tento týden začíná turné v Berlíně a tak jsme dostali jeden z našich nejvíce provokativních nápadů: během koncertu budeme mávat velkou, jasnou a modrou vlajkou EU,“ oznámil hudebník.

I pro rockové publikum podle něj může být mávání vlajkou EU radikálním aktem. „Evropa, která po dlouhou dobu vyvolávala jen zívání, dnes svádí zápas. Evropa je divadlo silných, emocionálních, střetávajících se sil, které budou formovat naši budoucnost. Říkám naši budoucnost, protože neexistuje žádný způsob, jak popřít, že jsme všichni na této lodi společně a plujeme v mořích vyvolaných extrémním počasím a extremistickou politikou,“ píše Bono v komentáři pro server unz.com.

„Evropu je dnes v Evropě těžké prodat. To platí i přesto, že v posledních 50 letech neexistovalo lepší místo k narození než Evropa… Jako Evropan cítím hrdost, když si pomyslím, že Němci přivítali vyděšené syrské uprchlíky (byl bych víc pyšný, kdyby se zapojilo více zemí),“ přiznává.

„Všechny tyto úspěchy jsou však ohroženy, protože respektování rozmanitosti - předpoklad celého evropského systému - je zpochybňováno,“ varuje zpěvák.

Bono je znám nejen díky hudbě, ale i angažováním se v charitě. Vyjma aktivit spojených s chodem skupiny věnuje charitativní činnosti týkající se afrického kontinentu a nejchudších zemí světa. Při svých setkáních s vrcholovými politiky světových velmocí apeluje například na oddlužení nejchudších zemí či boji proti nemoci AIDS.

Vstupte do diskuze (45)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidé ohlásili tornádo v Podkrušnohoří, bouře Fabienne má v Německu první…

24.09.2018 07:13 Berlín - Bouře nazývaná Fabienne si v Německu vyžádala nejméně jednu oběť na životě. Je jí 78letá…

VIDEO: Děsivý přistávací manévr ve vichřici letadla Air France

24.09.2018 03:38 Londýn - Letadlo společnosti Air France zažilo velmi divoký pokus o přistání na letišti v britském…

Jen pro otrlé: Žena si sama léčila rakovinu, dopadlo to otřesně

23.09.2018 21:47 Aktualizováno Londýn – Mladá ženě se domnívala, že trpí rakovinou kůže na nose, podle lékařů by v tomto stádiu…

Co bude s Maassenem? Německo pobouřil hned dvakrát. Koalice našla řešení

23.09.2018 21:38 Aktualizováno Berlín - Špičkám německé koalice se dnes podařilo vyřešit spor kolem končícího šéfa civilní…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama