Slavný zpěvák promluvil: Jsem pyšný, že Německo přijalo uprchlíky, ostatní země by to měly taky udělat

Berlín - Frontman irské kapely U2 Bono pochválil Němce za to, že přijali tolik syrských uprchlíků. Ocenil by prý ale, kdyby se podobně zachovaly i další země. A aby zdůraznil to, jak obdivuje EU, rozhodl se na koncertě U2 v Berlíně mávat modrou vlajku se žlutými hvězdami.

Přidejte svůj názor 45 komentářů

EU

„Nacionalisté říkají, že rozmanitost je hrozbou, ale je to největší evropská síla,“ zdůrazňuje frontman U2 s tím, že od rockových kapel se očekává, že budou nějak provokovat a šokovat. A tak se rozhodl jít příkladem.

„U2 tento týden začíná turné v Berlíně a tak jsme dostali jeden z našich nejvíce provokativních nápadů: během koncertu budeme mávat velkou, jasnou a modrou vlajkou EU,“ oznámil hudebník.

I pro rockové publikum podle něj může být mávání vlajkou EU radikálním aktem. „Evropa, která po dlouhou dobu vyvolávala jen zívání, dnes svádí zápas. Evropa je divadlo silných, emocionálních, střetávajících se sil, které budou formovat naši budoucnost. Říkám naši budoucnost, protože neexistuje žádný způsob, jak popřít, že jsme všichni na této lodi společně a plujeme v mořích vyvolaných extrémním počasím a extremistickou politikou,“ píše Bono v komentáři pro server unz.com.

„Evropu je dnes v Evropě těžké prodat. To platí i přesto, že v posledních 50 letech neexistovalo lepší místo k narození než Evropa… Jako Evropan cítím hrdost, když si pomyslím, že Němci přivítali vyděšené syrské uprchlíky (byl bych víc pyšný, kdyby se zapojilo více zemí),“ přiznává.

„Všechny tyto úspěchy jsou však ohroženy, protože respektování rozmanitosti - předpoklad celého evropského systému - je zpochybňováno,“ varuje zpěvák.

Bono je znám nejen díky hudbě, ale i angažováním se v charitě. Vyjma aktivit spojených s chodem skupiny věnuje charitativní činnosti týkající se afrického kontinentu a nejchudších zemí světa. Při svých setkáních s vrcholovými politiky světových velmocí apeluje například na oddlužení nejchudších zemí či boji proti nemoci AIDS.

Vstupte do diskuze (45)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

U Sardinie se potopil člun s uprchlíky. Nejméně dva mrtví, osm nezvěstných

17.11.2018 11:52 Na pobřeží italského ostrova Sardinie byla nalezena mrtvá těla dvou migrantů a osm dalších se…

Protesty ve Francii se zvrtly. Řidička vjela do davu, zabila ženu

17.11.2018 11:38 Aktualizováno Proti plánovanému zvýšení cen pohonných hmot dnes ve Francii protestuje na více než 1000…

Pařížský Jack Rozparovač? Sériový vrah Fourniret dostal další doživotí

17.11.2018 09:57 Francouzského mnohonásobného vraha Michela Fournireta, který si od roku 2008 odpykává doživotní…

Anguilla: Karibský ostrov se kvůli brexitu bojí o svou budoucnost

17.11.2018 09:32 Obyvatelé ostrova Anguilla jsou přátelští lidé, kteří sami sebe vnímají jako hrdé poddané Jejího…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama