Afghánský žadatel o azyl ve Vídni pobodal čtyři lidi, soud mu napařil doživotí

Vídeň - Třiadvacetiletý afghánský žadatel o azyl, který v březnu ve Vídni nožem pobodal čtyři lidi, byl dnes večer odsouzen k doživotnímu vězení. Informovala o tom agentura APA s tím, že rozsudek ještě nenabyl právní moci; odsouzený se proti rozsudku odvolá. Vídeňský zemský soud muže usvědčil ze čtyřnásobného pokusu o vraždu. Čin nesouvisel s terorismem.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Rakousko

Afghánec 7. března v městské části Leopoldstadt rakouské metropole na začátku března napadl tříčlennou rodinu a svého drogového dealera. Do cesty se mu postavil náhodný svědek. V jeho případě se agresor podle soudu o vraždu nepokusil.

Podle předsedající soudkyně Niny Steindlové měla na výši trestu zmírňující účinek skutečnost, že zůstalo u pouhých pokusů o vraždu, ale přitěžující okolností bylo mimo jiné to, že napadenými byli nevinní lidé.

Policie po zadržení Afghánce uvedla, že muž útočil kvůli "špatné, agresivní náladě" a kvůli frustraci nad svou životní situací. Muž zavíracím nožem těžce zranil sedmašedesátiletého otce rodiny, šestapadesátiletou ženu a jejich sedmnáctiletou dceru. Rodina právě opouštěla japonskou restauraci. Všichni utrpěli zranění, která je ohrožovala na životě. Zhruba půl hodiny po činu třiadvacetiletý Afghánec zaútočil na dalšího člověka, dvacetiletého krajana, se kterým se znal.

Na policii obviněný přiznal, že kvůli konzumace drog byl vyhozen z uprchlické ubytovny a že byl velmi nespokojený se svou životní situací. Opatřil si dva nože, které hodlal použít proti překupníkovi drog, jemuž přičítal vinu za své problémy. Po cestě však potkal rodinu zubaře a měl dojem, že se mu vysmívá. Proto zaútočil i na ni. Afghánec se dále přiznal, že chtěl napadnout ještě další drogové dealery, ale nenašel je a poté byl zadržen.

U soudu si pak obžalovaný nedokázal téměř na nic vzpomenout, a podle APA se tak držel linie svého obhájce Wolfganga Blaschitze. Ten obhajobu stavěl na tom, že jeho mandant trpěl v době činu psychózou způsobenou drogami a žil ve světě fantazie. Údajně požil tři gramy kokainu a několik tablet extáze. Podle soudního znalce byla však v jeho krevních vzorcích odhalena pouze látka THC po požití marihuany.

Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Blokády a protesty paralyzují Francii. Přes 400 zraněných, Macron zatím…

18.11.2018 13:28 Přes 400 raněných, z toho 14 těžce, a jednu mrtvou si podle nové bilance dosud vyžádaly protesty na…

Jak to dopadne s brexitem? Následujících sedm dní bude klíčových, říká…

18.11.2018 12:53 Následující týden bude pro budoucnost Británie klíčový, řekla dnes v rozhovoru s televizí Sky News…

Bavorsko čeká další změna, premiér Söder oznámil kandidaturu na šéfa CSU

18.11.2018 12:35 Bavorský premiér Markus Söder dnes ohlásil kandidaturu na vedení bavorské Křesťanskosociální unie …

Interpol obnovil zatykač na šéfa MOL, jde po něm Chorvatsko

18.11.2018 12:23 Mezinárodní policejní organizace Interpol se rozhodla obnovit zatykač na generálního ředitele…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama