Polské město chtělo stejný nápis jako v Hollywoodu, trochu se to nepovedlo

Varšava - V polském městě Zelená Hora to mělo být "jako v Hollywoodu". Alespoň pokud jde o nápis z obřích písmen. Ale peníze došly dřív, než se čekalo, a tak místo velkého nápisu "Zielona Góra" vyrostl na kopci nápis, který se dá číst jako "I love Zielona", přičemž srdíčko v nápisu ztělesňuje zelený list. "Góra chybí," hlásí polská média, ať už s pobavením, anebo rozhořčením.

Přidejte svůj názor

USA

"Mělo být světově. Ale omezené fondy nedovolily uskutečnit původní projekt," konstatovala televize TVN 24. "Nápis se někomu líbí, jiným zase moc ne," dodala.

Nápad na velký a osvícený nápis se objevil v loňském rozpočtu. Myšlenka se zalíbila, podpořilo ji i 1500 hlasů obyvatel při rozhodování o takzvaných malých investicích do 150.000 zlotých (asi 900.000 Kč).

Písmena měla být dvoumetrová, bílá a zespodu nasvícená. Bílá barva měla totiž umožnit nápis nasvítit například v barvách místního klubu při důležitých zápasech, anebo v polských barvách - bílé a červené - při státních svátcích.

Cosi podobného funguje nejen v Hollywoodu, ale i v Amsterodamu či Montevideu. Zkrátka atrakce, která nemůže chybět na žádném turistickém selfíčku a která časem přiláká davy a přinese slávu.

V daném případě idea narazila na podmínku radnice, že se vše musí vtěsnat do 150.000 zlotých, což se nakonec i stalo - v "nedokončené" podobě nápis stál 154.000, uvedla televize. Autor myšlenky se ale samozřejmě zlobí: "Strávil jsem desítky hodin jednáním s úředníky, projektanty, výtvarníkem, aby nakonec vznikl jen poloviční nápis, který městu vůbec nedělá reklamu," prohlásil Pawel Maciejewski.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EU se po čtyřech hodinách neshodla na podobě směrnice o digitálním…

18.01.2019 21:13 Ani čtyři hodiny jednání dnes zástupcům členských zemí Evropské unie nestačily k tomu, aby dokázali…

AfD zuří. Podle rozvědky vychvaluje Heydricha

18.01.2019 20:22 Politici protiimigrační Alternativy pro Německo (AfD) dnes vyjádřili pobouření z toho, že do médií…

Německo prosí Brity: Neodcházejte z EU, po druhé světové jste na nás…

18.01.2019 19:26 K setrvání v Evropské unii vyzvali dnes v otevřeném dopise Británii vrcholní němečtí politici a…

Brexit hýbe celou Evropou: Mayová telefonicky jednala s Junckerem i Tuskem

18.01.2019 19:23 Aktualizováno Britská premiérka Theresa Mayová v souvislosti s chystaným odchodem Británie z Evropské unie dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama