Čeští hasiči jsou nejlepší na světě. Získali prvenství na mistrovství na Slovensku

Bratislava/Banská Bystrica - Mužský tým českého hasičského sboru získal celkové prvenství na mistrovství světa v požárním sportu, které dnes vyvrcholilo v Banské Bystrici na středním Slovensku. Ženy skončily po vyhodnocení čtyř disciplín druhé, neobhájily tak loňské vítězství.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Hasiči v akci, ilustrační fotografie

Celkové prvenství si čeští hasiči zajistili čtvrtým místem v poslední disciplíně, kterou byl požární útok. Před touto týmovou soutěží měli Češi stejný počet bodů jako reprezentace Běloruska a Ruska, jež v požárním útoku skončily až za českým týmem. Celkové druhé místo na šampionátu obsadili Ukrajinci před třetími Bělorusy. Na loňském šampionátu v Turecku skončili čeští hasiči celkově čtvrtí.

Ženský tým českého hasičského sboru překonaly na letošním šampionátu, který trval čtyři dny, v celkovém hodnocení pouze Rusky. Na třetím místě skončily Bělorusky.

Celkový výsledek reprezentací zahrnuje kromě zmiňovaného požárního útoku také výsledky štafety na 4x100 metrů s překážkami, dále výstupu na cviční věž a běhu na 100 metrů s překážkami.

V soutěžích jednotlivců ve čtvrtek získala bronz v dvojboji česká zástupkyně Šárka Jiroušová. V rozbězích na 100 metrů s překážkami vytvořila Jiroušová časem 15,48 sekundy nový světový rekord, finálový běh této disciplíny ale po technické chybě nedokončila.

Témata: Hasiči | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Paříži demonstrovalo 7000 členů žlutých vest, chtěli demisi Macrona

19.01.2019 22:00 Aktualizováno Ve Francii se dnes konal další, v některých městech již desátý sobotní protest žlutých vest,…

Bulharská policie zadržela 43 podezřelých z terorismu

19.01.2019 18:39 Speciální jednotky bulharské policie při velké páteční akci zadržely na více místech země 43 osob…

Po pádu lavin v Jižním Tyrolsku zahynuli dva lidé

19.01.2019 18:07 Při pádu lavin na dvou různých místech v italském Jižním Tyrolsku dnes přišli o život dva lidé. S…

Španělé nadále zachraňují dvouletého chlapce, který spadl do šachty

19.01.2019 15:39 Španělští záchranáři se už šestý den snaží dostat k dvouletému chlapci, který spadl do úzké a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama