Čeští hasiči jsou nejlepší na světě. Získali prvenství na mistrovství na Slovensku

Bratislava/Banská Bystrica - Mužský tým českého hasičského sboru získal celkové prvenství na mistrovství světa v požárním sportu, které dnes vyvrcholilo v Banské Bystrici na středním Slovensku. Ženy skončily po vyhodnocení čtyř disciplín druhé, neobhájily tak loňské vítězství.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Hasiči v akci, ilustrační fotografie
doporučujeme

Celkové prvenství si čeští hasiči zajistili čtvrtým místem v poslední disciplíně, kterou byl požární útok. Před touto týmovou soutěží měli Češi stejný počet bodů jako reprezentace Běloruska a Ruska, jež v požárním útoku skončily až za českým týmem. Celkové druhé místo na šampionátu obsadili Ukrajinci před třetími Bělorusy. Na loňském šampionátu v Turecku skončili čeští hasiči celkově čtvrtí.

Ženský tým českého hasičského sboru překonaly na letošním šampionátu, který trval čtyři dny, v celkovém hodnocení pouze Rusky. Na třetím místě skončily Bělorusky.

Celkový výsledek reprezentací zahrnuje kromě zmiňovaného požárního útoku také výsledky štafety na 4x100 metrů s překážkami, dále výstupu na cviční věž a běhu na 100 metrů s překážkami.

V soutěžích jednotlivců ve čtvrtek získala bronz v dvojboji česká zástupkyně Šárka Jiroušová. V rozbězích na 100 metrů s překážkami vytvořila Jiroušová časem 15,48 sekundy nový světový rekord, finálový běh této disciplíny ale po technické chybě nedokončila.

Loading...
Témata: Hasiči | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak vnímají odborníci EU? ČR není jen montovna

26.04.2019 09:51 Jak vidí Češi Evropskou unii? Co pro ně znamená členství ve společenství evropských zemí? V rámci…

loading...

Německá vstřícnost je u konce. Odpor k uprchlíkům roste, ukázal průzkum

25.04.2019 22:29 Aktualizováno Ačkoli počet žadatelů o azyl v Německu v posledních letech klesá, negativní postoj k nim v německé…

Rozčarování Francouzů Macrona nezajímá, kurz měnit nehodlá

25.04.2019 21:29 Aktualizováno Výrazné snížení daně z příjmu, navázání nejnižších důchodů na vývoj inflace či zastavení rušení…

Japonsko si nepřeje brexit bez dohody, říká premiér Abe

25.04.2019 20:28 Japonský premiér Šinzó Abe doufá, že se Evropské unii i Británii podaří zabránit neřízenému…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama