Německá policie zatkla při vyklízení lesního tábora 34 ekologů

Kolín nad Rýnem (Německo) - Německá policie v noci na dnešek pozatýkala 34 ekologických aktivistů, kteří v Hambašském lese západně od Kolína nad Rýnem odmítali opustit své přístřešky v korunách stromů. Ty tam postavili, aby zabránili vykácení lesa a následné těžbě uhlí. Devět lidí utrpělo při policejní akci lehká zranění, napsala dnes agentura DPA s odvoláním na policii v Cáchách.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Německá policie, ilustrační foto

Dalších šest desítek aktivistů policisté z Hambašského lesa, který je v Německu symbolem ochrany životního prostředí a boje proti těžbě uhlí, vykázala. Zaměstnanci ostrahy nedalekého hnědouhelného dolu se dnes ráno dostali ke dvěma protestujícím ukrytým v podzemních chodbách. Jsou podle nich ochotni z těchto nebezpečných prostor odejít dobrovolně. Záchranáři ovšem museli chodby zajistit, protože hrozilo, že se zřítí.

Policie tábor ekologických aktivistů začala vyklízet ve čtvrtek. Od té doby odstranila 13 z 50 stromových domků, v nichž se ukrývali odpůrci těžby uhlí. Zčásti v nich žili od roku 2012 a snažili se zabránit vykácení lesa, s nímž chce energetická společnost RWE začít příští měsíc. Lokalita leží na okraji rozsáhlého povrchového dolu.

Hambašský les leží mezi Kolínem nad Rýnem a Cáchami. Rostou v něm stovky let staré duby a buky, les se také vyznačuje velkou druhovou rozmanitostí. Jeho současný rozsah odpovídá už jen deseti procentům původní rozlohy.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Papež sloužil mši v Litvě, přišlo 100 tisíc věřících. Varoval před…

23.09.2018 14:31 Vilnius - Papežova dnešní mše v litevském Kaunasu přilákala na 100.000 věřících. František během…

Británie v politické krizi: Mayová zvažuje předčasné volby

23.09.2018 14:29 Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová zvažuje, že kvůli záchraně brexitových rozhovorů a také…

Britové budou znovu hlasovat o brexitu? Do referenda se rázně vložili…

23.09.2018 14:19 Aktualizováno Londýn - Šéf britských opozičních labouristů Jeremy Corbyn podpoří možnost vypsání druhého…

Jen pro otrlé: Žena si sama léčila rakovinu, dopadlo to otřesně

23.09.2018 13:20 Londýn – Mladá ženě se domnívala, že trpí rakovinou kůže na nose, podle lékařů by v tomto stádiu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama