Německá policie zatkla při vyklízení lesního tábora 34 ekologů

Kolín nad Rýnem (Německo) - Německá policie v noci na dnešek pozatýkala 34 ekologických aktivistů, kteří v Hambašském lese západně od Kolína nad Rýnem odmítali opustit své přístřešky v korunách stromů. Ty tam postavili, aby zabránili vykácení lesa a následné těžbě uhlí. Devět lidí utrpělo při policejní akci lehká zranění, napsala dnes agentura DPA s odvoláním na policii v Cáchách.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Německá policie, ilustrační foto

Dalších šest desítek aktivistů policisté z Hambašského lesa, který je v Německu symbolem ochrany životního prostředí a boje proti těžbě uhlí, vykázala. Zaměstnanci ostrahy nedalekého hnědouhelného dolu se dnes ráno dostali ke dvěma protestujícím ukrytým v podzemních chodbách. Jsou podle nich ochotni z těchto nebezpečných prostor odejít dobrovolně. Záchranáři ovšem museli chodby zajistit, protože hrozilo, že se zřítí.

Policie tábor ekologických aktivistů začala vyklízet ve čtvrtek. Od té doby odstranila 13 z 50 stromových domků, v nichž se ukrývali odpůrci těžby uhlí. Zčásti v nich žili od roku 2012 a snažili se zabránit vykácení lesa, s nímž chce energetická společnost RWE začít příští měsíc. Lokalita leží na okraji rozsáhlého povrchového dolu.

Hambašský les leží mezi Kolínem nad Rýnem a Cáchami. Rostou v něm stovky let staré duby a buky, les se také vyznačuje velkou druhovou rozmanitostí. Jeho současný rozsah odpovídá už jen deseti procentům původní rozlohy.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Neofašisté pošpiní Palachovu památku. Koncert v Itálii bude

17.01.2019 19:05 Koncert italských neofašistických kapel na památku Jana Palacha se bude navzdory protestům z české…

Mayová představí brexitový plán B v pondělí, hlasovat se bude 29. ledna

17.01.2019 18:54 Aktualizováno Návrh na další postup v otázce plánovaného odchodu Británie z Evropské unie představí britská…

Mladý Švéd zatoužil po korunovačních klenotech. Dosud se neví, kam zmizely

17.01.2019 18:20 Kvůli krádeži historických královských klenotů z katedrály ve městě Strängnäs loni v červenci byl…

Ne Macronovi! Ne diskusi! „Desáté dějství" manifestace „žlutých vest" bude…

17.01.2019 17:09 I na tuto sobotu 19. ledna se připravuje další manifestace „žlutých vest", v pořadí již desátá.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama