Na Irsko udeřil pozůstatek hurikánu. Vichr smetl karavan do moře, dva mrtví

Dublin - Dvě oběti si vyžádala bouře Ali, která dnes udeřila na Irský ostrov. Na západě Irska zahynula žena poté, co karavan, v němž spala, sfoukl silný vítr z útesu do moře. Muže v Severním Irsku zabil padající strom, informovala list The Irish Times. Na celém ostrově je bez proudu 155.000 domácností a podniků.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Velké vlny

První obětí bouře se stala švýcarská turistka, jejíž obytný přívěs smetl vítr do moře z útesu poblíž vesnice Claddaghduff v západoirském hrabství Galway. "Místo na pláži jsme prohledali a zakrátko jsme našli tělo ženy ve věku mezi 50 a 60 lety," uvedla irská policie.

Nedaleko Newry v Severním Irsku, které je součástí Spojeného království, spadl při bouři strom, který jednoho muže zabil a dalšího vážně zranil.

Vítr, který doprovázel bouři Ali a dosahoval rychlosti až 160 kilometrů za hodinu, v Irsku vyvracel a lámal stromy, které v několika případech padaly na automobily. Bez elektřiny se ocitlo v jednom okamžiku zhruba 186.000 domácností a podniků, 60.000 z nich se ale už podařilo dodávky obnovit. Některé domácnosti by podle energetiků mohly být bez elektřiny ale i tři dny. Zhruba 29.000 domácností a podniků je bez proudu také v Severním Irsku.

Zhruba 75 letů, které měly odstartovat či přistát na letišti v Dublinu, bylo dnes zrušeno. Provoz přerušily na mnoha místech také trajekty.

Irský prezident Michael Higgins vyzval na twitteru obyvatele své země k obezřetnosti.

Větrné počasí by podle rozhlasové a televizní společnosti RTÉ mělo Irsko sužovat ještě přinejmenším do konce tohoto týdne. Bouře Ali bude ale postupně slábnout a přesouvat se nad Wales a severní Anglii.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Británii vzniká nová strana: Do čela The Brexit Party se postavil exšéf…

21.02.2019 13:12 V první polovině února došlo na britských ostrovech ke vzniku nového politického subjektu nesoucí…

Útok dronů na letiště Gatwick? Zlom v případu, policie má nové podezřelé

21.02.2019 12:49 Policisté vyšetřující prosincový výpadek provozu na londýnském Gatwicku, způsobený nepovoleným…

Polsko má odporné potraviny? Ministr se ohradil, hrozí kontrolami českého…

21.02.2019 12:38 Aktualizováno Polský ministr zemědělství Jan Krzysztof Ardanowski v souvislosti s kontrolami polského hovězího v…

Tragická dovolená: Devítiletá dívka si dala zmrzlinu, domů se už nikdy…

21.02.2019 12:37 Vytoužená dovolená ve Španělsku se pro rodinu z Británie změnila v horor. O víkendu si jejich…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama