Dívka si myslela, že má rakovinu. To, co jí řekli lékaři, ale rozhodně nečekala

Dublin - Pětadvacetiletá studentka Laura Molloyová se pře nějakou dobou začala cítit podivně slabě a unaveně. Natekly jí ruce a nohy a vystrašená dívka se bála, že trpí rakovinou. Od lékaře si ale vyslechla úplně jiný verdikt.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Případ, který se odehrál v Irsku, demonstruje negativní vliv internetových poraden a hledání diagnóz na vlastní triko. Mladá studentka se cítila slabě, unaveně a celá opuchla.

To jsou příznaky některých typů nádorů a dívka si proto myslela, že trpí rakovinou v posledním stádiu. Navštívila proto lékaře, který jí provedl sérii testů. Nakonec se ke svému překvapení dozvěděla úplně něco jiného.

"Když mě lékař vyšetřoval, myslela jsem si, že hledá nádor. Vlastně jsem byla smířená s tím, že mám rakovinu a umírám. Ale pak mi řekl, že jsem těhotná," popisuje dívka.

Studentka se nacházela ve 37. týdnu těhotenství, přesto žádné zjevné příznaky nepociťovala. Netrpěla ranní nevolností ani zpožděnou menstruací. Pohyby děťátka necítila, protože plod se vyvíjel za placentou.

Udělala si dokonce dva těhotenské testy, oba ale vyšly jako negativní. Podle lékařů to je proto, že hormon, který potvrzuje těhotenství, se z jejího těla už vyplavil. 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počet teroristických útoků v Evropě klesá, vyhráno ale nemáme

10.12.2018 19:21 Počet teroristických útoků i jejich obětí v Evropě poklesl. Přesto by však bylo příliš brzy na to,…

Kvůli smrti fotbalisty Astoriho jsou vyšetřováni lékaři, nechali ho hrát i…

10.12.2018 19:12 Státní zastupitelství ve Florencii začalo vyšetřovat dva lékaře v souvislosti s březnovým úmrtím…

Mayová odvolala hlasování o brexitové dohodě, nový termín neohlásila

10.12.2018 19:11 Aktualizováno Britská vláda se kvůli vnitropolitickým neshodám rozhodla odložit úterní hlasování britského…

Slovenské nemocnice "vězní" rodičky? Trpí hlavně Romky, píše agentura AP

10.12.2018 18:48 Aktualizováno V některých slovenských nemocnicích několik dní po porodu zadržují rodičky proti jejich vůli. Ve…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama