Soud poslal Le Penovou na psychiatrii. Z tohoto režimu jde strach, zuří na twitteru

Paříž - Vůdkyně francouzské krajní pravice Marine Le Penová se ostře ohradila proti soudnímu nařízení, aby se podrobila psychiatrickému vyšetření. Politička dnes soudní příkaz z 11. září zveřejnila na twitteru a napsala, že ze současného francouzského režimu jde strach. Soudní rozhodnutí souvisí s vyšetřováním političky kvůli tomu, že na konci roku 2015 umístila na twitter tři fotografie zachycující zavraždění rukojmí takzvaného Islámského státu (IS).

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Marine Le Pen na pražské konferenci protiimigračních stran (16. 12. 2017)
doporučujeme

"To je vskutku ohromné. Tento režim začíná opravdu nahánět strach," napsala na twitteru předsedkyně Národního sdružení (RN). Příkaz k psychiatrickému vyšetření vydala soudkyně, která spustila vyšetřování Le Penové kvůli obvinění z šíření fotografií zachycujících násilí. Soudkyně si vyžádala psychiatrický posudek Marine Le Penové "v co nejkratším termínu".

"Za to, že jsem prostřednictvím tweetů odsoudila hrůzy páchané Daeš (alternativní zkratka pro IS), mě 'justice' posílá na psychiatrické vyšetření! Kam chtějí zajít?!" rozlítila se finalistka loňských prezidentských voleb ve Francii.

Posudek má podle soudkyně zejména ověřit, zda je Le Penová s to sledovat jednání a odpovídat na otázky a zda tyto faktické nebo životopisné poznatky nějak souvisejí s vyšetřovaným porušením zákona.

Le Penová kontroverzními tweety z 16. prosince 2015 reagovala na vyjádření novináře Jeana-Jacquese Bourdina, který přirovnal její stranu (tehdy pod názvem Národní fronta) k IS.

Vloni v březnu Evropský parlament Le Penovou zbavil imunity. Politička byla ale následně zvolena poslankyní francouzského Národního shromáždění a Evropský parlament opustila. Francouzský parlament ji zbavil imunity v souvislosti s kauzou IS vloni v listopadu.

Za zveřejňování fotografií zobrazujících násilí hrozí ve Francii až tři roky vězení a pokuta 75.000 eur (přes 1,9 milionu Kč).

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA pohrozily Česku odvetou za digitální daň. Jak řeší to samé téma s…

20.01.2020 20:54 Francouzský prezident Emmanuel Macron a jeho americký protějšek Donald Trump se dohodli na…

Thunbergová natáčela polskou elektrárnu, vysloužila si pozornost policie

20.01.2020 20:49 Švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová v Polsku natáčela film o největší uhelné elektrárně…

Na západě Francie proběhla razie proti teroristům, zadrženo sedm lidí

20.01.2020 20:30 Sedm mužů zadržela dnes kvůli podezření z terorismu francouzská policie v Bretani na severozápadě…

Italský Senát nechá vyšetřovat Salviniho, nikdy nemusí být premiérem

20.01.2020 20:27 Výbor italského Senátu dnes schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování lídra pravicové Ligy a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama