Bouře Fabienne zpustošila Evropu: Nikdy jsem neviděl tak silnou bouři, náš dům se třásl, popisuje svědek

Berlín/Vídeň – Bouře nesoucí jméno Fabienne zabíjela. V Německu zemřela sedmaosmdesátiletá žena, na kterou v jednom z kempů v Bavorsku spadl strom. Živel, který se v noci prohnal také Českem, se dnes přesune do Polska.

Přidejte svůj názor

Vichřice
doporučujeme

Orkán vyvracel stromy, v Epfenbachu na jihozápadě Německa spadl v neděli večer jeden takový strom na auto a zranil v něm čtyřletého chlapce, který je v ohrožení života. Chlapec utrpěl zranění hlavy a do nemocnice ho transportoval vrtulník.

Bouře v rozsáhlých částech Německa komplikovala železniční, silniční a leteckou dopravu. Řada silnic i železničních tratí musela být kvůli popadaným stromům uzavřena. Nejhůře zasažena byla centrální část Německa, jih, jihozápad a Sasko. Také ze silnic musely být v těchto oblastech odstraňovány vyvrácené stromy.

„Nikdy jsem neviděl tak silnou bouři, která otřásá naším domem. Přišli jsme o nějaké střešní tašky. Sousedé mají strom na střeše, nyní ho odstraňují hasiči. Rozhodně jde o novou úroveň extrémního počasí v tomto místě. Nikdo se nezranil,“ popisoval situaci na sociálních sítích Němec Florian Schneider.

Na sociálních sítích se objevila řada videí, které zachycují živel.

V Sasku bylo těžce zasaženo zejména německé Podkrušnohoří, hasiči dokonce dostali hlášení o tornádu.

Plné ruce práce měli i rakouští hasiči, většinou odstraňovali spadané větvě a stromy ze silnic. Vyjížděli ale také kvůli střechám, které odnesl silný vítr. V Tyrolsku museli hasiči vysekat muže z auta, na které spadl strom. Muž vyvázl bez zranění. V Salcburku pak museli hasit požár způsobený spadlým elektrickým vedením. 

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Španělé evakuovali kvůli požáru tisíce lidí

18.08.2019 19:16 Aktualizováno Kolem 4000 lidí se muselo evakuovat kvůli lesnímu požáru, který na španělském ostrově Gran Canaria…

Evropu zaplavila staronová droga. Je legální, úřadům jde na nervy

18.08.2019 18:45 Aktualizováno Inhaluje se z balónku nebo ze šlehačkové bombičky - díky rychlému opojení je rajský plyn mezi…

Madrid nabídl lodi Open Arms přístav na jihu Španělska

18.08.2019 14:07 Španělská vláda dnes nabídla humanitární lodi Open Arms, která kotví už přes dva týdny u italského…

Na dálnici v Chorvatsku shořel český autobus

18.08.2019 13:47 Aktualizováno Na dálnici v Chorvatsku u tunelu Ledenik shořel v sobotu večer český autobus vezoucí 49 lidí.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama