Záhadný muž z kauzy Kuciak. Lidé posílají tipy, česká stopa vychladla

Bratislava - Slovenská policie prověřuje více osob v souvislosti se zveřejněním portrétu neznámého muže, který se v době únorové vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky mohl pohybovat v okolí a mohl by disponovat informacemi důležitými pro vyšetřování. Uvedl to slovenský policejní prezident Milan Lučanský. Jeden z mužů, který byl označen za osobu z portrétu a který se mezitím přestěhoval do České republiky, v dnešním vydání listu Nový čas uvedl, že Kuciaka nikdy neviděl.

Přidejte svůj názor

Policie pátrá po tomto muži

Portrét zveřejnila minulý týden slovenská speciální prokuratura, která dohlíží na vyšetřování Kuciakovy vraždy. Bližší informace ke zmiňované osobě z portrétu prokurátor neuvedl, pouze ji vybídl, aby se přihlásila úřadům.

Lučanský řekl, že se policii ozvalo více lidí, kteří na portrétu poznali více osob. Podle něj podobně jako při vyšetřování každé jiné vraždy se prověřuje alibi zmiňovaných lidí.

Podle Nového času obyvatel vesnice Velká Mača, kde byli ve svém domě Kuciak se snoubenkou zastřeleni, poznal na portrétu muže, se kterým pracoval na stavbě v nedaleké Trnavě a který ve vesnici rovněž bydlel.

Zmiňovaný muž nyní v deníku svou spojitost s vraždou odmítl a tvrdil, že ani přesně neví, kde se Kuciakův dům ve vesnici nachází. Již minulý týden kontaktoval policii, která se mu podle něj zatím neozvala. Z Velké Mače se přestěhoval do Ostravy, což zdůvodnil novou prací.

Slovenská policie i prokuratura jako důvod Kuciakovy vraždy označily jeho novinářskou práci. V nedokončeném článku reportér psal kromě jiného o aktivitách italských podnikatelů na východním Slovensku, kteří jsou médii spojováni s mafií, a o vazbách jednoho z nich na blízké spolupracovníky bývalého slovenského premiéra Roberta Fica.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropa a Asie proti Trumpovi: Summit ASEM podpořil dohodu s Íránem

19.10.2018 16:45 Lídři pěti desítek evropských a asijských zemí se dnes na summitu ASEM v Bruselu shodli na podpoře…

Tvrdá rána pro Polsko. Soud EU nařídil okamžité zastavení soudní reformy

19.10.2018 16:30 Aktualizováno Polsko musí okamžitě zastavit uplatňování opatření snižujícího věk odchodu do důchodu pro soudce…

Vztahy ČR-Německo? Petříček jednal v Berlíně, řešila se i uprchlická krize

19.10.2018 16:10 Aktualizováno Česko je pro Německo klíčovou zemí ve střední Evropě. Po dnešním jednání s novým českým ministrem…

Znásilnění a krutá smrt novinářky. Je mi to moc líto, kaje se vrah…

19.10.2018 14:40 Jednadvacetiletý muž podezřelý z vraždy bulharské novinářky Viktorije Marinovové dnes prohlásil, že…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama