Záhadný muž z kauzy Kuciak. Lidé posílají tipy, česká stopa vychladla

Bratislava - Slovenská policie prověřuje více osob v souvislosti se zveřejněním portrétu neznámého muže, který se v době únorové vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky mohl pohybovat v okolí a mohl by disponovat informacemi důležitými pro vyšetřování. Uvedl to slovenský policejní prezident Milan Lučanský. Jeden z mužů, který byl označen za osobu z portrétu a který se mezitím přestěhoval do České republiky, v dnešním vydání listu Nový čas uvedl, že Kuciaka nikdy neviděl.

Přidejte svůj názor

Policie pátrá po tomto muži

Portrét zveřejnila minulý týden slovenská speciální prokuratura, která dohlíží na vyšetřování Kuciakovy vraždy. Bližší informace ke zmiňované osobě z portrétu prokurátor neuvedl, pouze ji vybídl, aby se přihlásila úřadům.

Lučanský řekl, že se policii ozvalo více lidí, kteří na portrétu poznali více osob. Podle něj podobně jako při vyšetřování každé jiné vraždy se prověřuje alibi zmiňovaných lidí.

Podle Nového času obyvatel vesnice Velká Mača, kde byli ve svém domě Kuciak se snoubenkou zastřeleni, poznal na portrétu muže, se kterým pracoval na stavbě v nedaleké Trnavě a který ve vesnici rovněž bydlel.

Zmiňovaný muž nyní v deníku svou spojitost s vraždou odmítl a tvrdil, že ani přesně neví, kde se Kuciakův dům ve vesnici nachází. Již minulý týden kontaktoval policii, která se mu podle něj zatím neozvala. Z Velké Mače se přestěhoval do Ostravy, což zdůvodnil novou prací.

Slovenská policie i prokuratura jako důvod Kuciakovy vraždy označily jeho novinářskou práci. V nedokončeném článku reportér psal kromě jiného o aktivitách italských podnikatelů na východním Slovensku, kteří jsou médii spojováni s mafií, a o vazbách jednoho z nich na blízké spolupracovníky bývalého slovenského premiéra Roberta Fica.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francii došla trpělivost. Po málem upálených dětech našla bič na žluté…

18.03.2019 22:09 Aktualizováno Osmnáctý víkend po sobě prošel centrem Paříže protest žlutých vest. Ačkoliv se ho účastní méně lidí…

Francie držela ve vazbě dalšího českého řidiče, který měl v kamionu…

18.03.2019 20:39 V neděli 17. března byl pro podezření z pašeráctví ve Francii vzat do předběžné vazby další český…

Podezřelý ze střelby v Utrechtu byl zadržen, stupeň ohrožení snížen

18.03.2019 20:06 Aktualizováno Sedmatřicetiletý Turek Gökmen Tanis podezřelý ze střelby v tramvaji v Utrechtu, při které dnes…

Řádění žlutých vest odnesl šéf policie, byl odvolán

18.03.2019 19:49 Francouzský premiér Édouard Philippe dnes oznámil, že vláda v reakci na nové násilnosti během…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama