Na polsko-ukrajinské hranici stávkují celníci

Varšava/Kyjev - Stovky aut uvízly na polsko-ukrajinské hranici kvůli protestní akci polských celníků a pohraničníků, kteří sníženým pracovním tempem dávají najevo svou nespokojenost s mzdovými podmínkami. "Na hraničních přechodech ve Lvovské oblasti vznikly k úternímu poledni fronty čítající čtyři stovky osobních a 460 nákladních aut," napsal na svém webu list Ukrajinska pravda.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Celníci a pohraničníci se podle deníku "tichou stávkou" domáhají zvýšení platů v situaci, kdy přes hranici proudí čím dál více lidí. Od ledna do srpna letošního roku polsko-ukrajinské hranice překročilo skoro 14,5 milionu lidí.

Podle polského serveru Nowiny24.pl k "italské stávce" přispěla hlavně okolnost, že při změně předpisů byli celníci z polsko-ukrajinské hranice zařazeni do nejhůře odměňované kategorie, přestože se cítí pracovně nejvíce přetíženi.

"Je to skandál," prohlásil místopředseda celních odborů Artur Kaczor. "Budeme protestovat podle italského vzoru, tedy všechny úkony při odbavení budeme provádět velice pečlivě a dlouho. Ať naši náčelníci ještě jednou zváží, co udělali," dodal.

Polská média varují, že stávka může ochromit přeshraniční dopravu. Pamětníci vzpomínají na doby, kdy mezi Lublinem a Lvovem jezdily dva autobusy a cesta se zvládla do pěti hodin. V současnosti ujet 222 kilometrů trvá více než dvanáct hodin, a to jen kvůli dlouhým hodinám čekání, než pohraničníci zkontrolují pasy, postěžoval si reportér polksého listu Gazeta Wyborcza.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zadržování migrantů na lodi? Salvini bez trestu. Hájil národní zájmy, řekl…

21.10.2018 20:28 Aktualizováno Italský ministr vnitra a šéf protiimigrační Ligy Matteo Salvini byl zproštěn obvinění z nezákonného…

Migranti vzali útokem španělskou enklávu. Na botách měli hroty, jednoho…

21.10.2018 20:05 Aktualizováno Jeden africký migrant přišel o život a tři další byli zraněni, když se dnes asi 300 běženců…

Šrumec v Drážďanech: Tisíce lidí protestovaly proti Pegidě, konal se i…

21.10.2018 19:42 Tisíce lidí dnes vyšly do ulic v Drážďanech hájit demokracii a toleranci. O otevřenost své země…

Vrácení korunovačních klenotů? Rakouský historik usadil Valentu, zároveň…

21.10.2018 18:48 Aktualizováno Šance, že by Rakousko vrátilo Česku na základě iniciativy senátora Iva Valenty část korunovačních…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama