Na polsko-ukrajinské hranici stávkují celníci

Varšava/Kyjev - Stovky aut uvízly na polsko-ukrajinské hranici kvůli protestní akci polských celníků a pohraničníků, kteří sníženým pracovním tempem dávají najevo svou nespokojenost s mzdovými podmínkami. "Na hraničních přechodech ve Lvovské oblasti vznikly k úternímu poledni fronty čítající čtyři stovky osobních a 460 nákladních aut," napsal na svém webu list Ukrajinska pravda.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Celníci a pohraničníci se podle deníku "tichou stávkou" domáhají zvýšení platů v situaci, kdy přes hranici proudí čím dál více lidí. Od ledna do srpna letošního roku polsko-ukrajinské hranice překročilo skoro 14,5 milionu lidí.

Podle polského serveru Nowiny24.pl k "italské stávce" přispěla hlavně okolnost, že při změně předpisů byli celníci z polsko-ukrajinské hranice zařazeni do nejhůře odměňované kategorie, přestože se cítí pracovně nejvíce přetíženi.

"Je to skandál," prohlásil místopředseda celních odborů Artur Kaczor. "Budeme protestovat podle italského vzoru, tedy všechny úkony při odbavení budeme provádět velice pečlivě a dlouho. Ať naši náčelníci ještě jednou zváží, co udělali," dodal.

Polská média varují, že stávka může ochromit přeshraniční dopravu. Pamětníci vzpomínají na doby, kdy mezi Lublinem a Lvovem jezdily dva autobusy a cesta se zvládla do pěti hodin. V současnosti ujet 222 kilometrů trvá více než dvanáct hodin, a to jen kvůli dlouhým hodinám čekání, než pohraničníci zkontrolují pasy, postěžoval si reportér polksého listu Gazeta Wyborcza.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prohnilá církev káže celibát, praktikuje zvrhlé poměry. Badatel odhaluje…

15.02.2019 22:49 Aktualizováno Homosexualita pod každým vatikánským podloubím? Ano. Alespoň to tvrdí ve své nové knize: Sodoma,…

Británie chce zmírnit požadavky ohledně irské pojistky

15.02.2019 19:43 Britská vláda se chystá zmírnit své požadavky na přepracování takzvané irské pojistky zahrnuté do…

V Bruselu jsou "brexitoví špióni" na každém kroku. Šíří se politické klepy…

15.02.2019 17:10 Brusel je v těchto dnech "městem brexitových špionů", které je živo odposloucháváním cizích…

Španělská opozice rozjela volební kampaň zostra: Došlápneme si na…

15.02.2019 16:53 Dnešní oznámení španělského premiéra Pedra Sáncheze, že budou v zemi 28. dubna předčasné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama