Otec, jemuž dítě vylezlo z balkonu, dostal tříměsíční trest

Paříž - Tříměsíčním vězením s podmínečným odkladem potrestal francouzský soud otce dítěte, které koncem května zachránil ve čtvrtém patře jednoho z pařížských domů Malijec Mamadou Gassama. Muž, jehož jméno nebylo zveřejněno, bude muset rovněž absolvovat rodičovský kurz, informovala francouzská média. Gassama za svůj čin dostal francouzské občanství.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Soud, ilustrační fotografie

Potrestaný 37letý muž podle soudu zanedbal rodičovské povinnosti, když čtyřletého chlapce nechal v bytě samotného a odešel na nákup. Při návratu se navíc zdržel hraním hry na svém mobilním telefonu. Podle obžaloby nechal syna bez dozoru asi hodinu.

Chlapec mezitím visel z balkonu bytového domu a zachránit se jej podařilo mimo jiné díky zásahu Mamadoua Gassamy. Mladý Malijec vyšplhal po balkonech na fasádě domu, za což si vysloužil přezdívku malijský Spiderman i francouzské občanství. Osobně mu za hrdinský čin poděkoval prezident Emmanuel Macron.

Pokud by Gassama nezasáhl, mohlo podle státního zástupce dítě zemřít. Prokurátor proto navrhoval uložit otci dítěte šestiměsíční trest vězení s podmínečným odkladem.

Právník odsouzeného otce řekl listu Le Figaro, že jeho klient si uvědomuje závažnost svého prohřešku a hluboce ho lituje. Matka dítěte žije podle francouzských médií na Réunionu. Chlapec se do péče rodičů vrátil den po incidentu a tento týden v úterý ve zdraví oslavil páté narozeniny.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropa a Asie proti Trumpovi: Summit ASEM podpořil dohodu s Íránem

19.10.2018 16:45 Lídři pěti desítek evropských a asijských zemí se dnes na summitu ASEM v Bruselu shodli na podpoře…

Tvrdá rána pro Polsko. Soud EU nařídil okamžité zastavení soudní reformy

19.10.2018 16:30 Aktualizováno Polsko musí okamžitě zastavit uplatňování opatření snižujícího věk odchodu do důchodu pro soudce…

Vztahy ČR-Německo? Petříček jednal v Berlíně, řešila se i uprchlická krize

19.10.2018 16:10 Aktualizováno Česko je pro Německo klíčovou zemí ve střední Evropě. Po dnešním jednání s novým českým ministrem…

Znásilnění a krutá smrt novinářky. Je mi to moc líto, kaje se vrah…

19.10.2018 14:40 Jednadvacetiletý muž podezřelý z vraždy bulharské novinářky Viktorije Marinovové dnes prohlásil, že…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama