Otec, jemuž dítě vylezlo z balkonu, dostal tříměsíční trest

Paříž - Tříměsíčním vězením s podmínečným odkladem potrestal francouzský soud otce dítěte, které koncem května zachránil ve čtvrtém patře jednoho z pařížských domů Malijec Mamadou Gassama. Muž, jehož jméno nebylo zveřejněno, bude muset rovněž absolvovat rodičovský kurz, informovala francouzská média. Gassama za svůj čin dostal francouzské občanství.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Soud, ilustrační fotografie

Potrestaný 37letý muž podle soudu zanedbal rodičovské povinnosti, když čtyřletého chlapce nechal v bytě samotného a odešel na nákup. Při návratu se navíc zdržel hraním hry na svém mobilním telefonu. Podle obžaloby nechal syna bez dozoru asi hodinu.

Chlapec mezitím visel z balkonu bytového domu a zachránit se jej podařilo mimo jiné díky zásahu Mamadoua Gassamy. Mladý Malijec vyšplhal po balkonech na fasádě domu, za což si vysloužil přezdívku malijský Spiderman i francouzské občanství. Osobně mu za hrdinský čin poděkoval prezident Emmanuel Macron.

Pokud by Gassama nezasáhl, mohlo podle státního zástupce dítě zemřít. Prokurátor proto navrhoval uložit otci dítěte šestiměsíční trest vězení s podmínečným odkladem.

Právník odsouzeného otce řekl listu Le Figaro, že jeho klient si uvědomuje závažnost svého prohřešku a hluboce ho lituje. Matka dítěte žije podle francouzských médií na Réunionu. Chlapec se do péče rodičů vrátil den po incidentu a tento týden v úterý ve zdraví oslavil páté narozeniny.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francii došla trpělivost. Po málem upálených dětech našla bič na žluté…

18.03.2019 22:09 Aktualizováno Osmnáctý víkend po sobě prošel centrem Paříže protest žlutých vest. Ačkoliv se ho účastní méně lidí…

Francie držela ve vazbě dalšího českého řidiče, který měl v kamionu…

18.03.2019 20:39 V neděli 17. března byl pro podezření z pašeráctví ve Francii vzat do předběžné vazby další český…

Podezřelý ze střelby v Utrechtu byl zadržen, stupeň ohrožení snížen

18.03.2019 20:06 Aktualizováno Sedmatřicetiletý Turek Gökmen Tanis podezřelý ze střelby v tramvaji v Utrechtu, při které dnes…

Řádění žlutých vest odnesl šéf policie, byl odvolán

18.03.2019 19:49 Francouzský premiér Édouard Philippe dnes oznámil, že vláda v reakci na nové násilnosti během…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama