Vědci se zaměřili na stravování důchodců. Tohle jim vyrazilo dech

Každý třetí senior konzumuje více než jednou za měsíc prošlé potraviny. Poukazuje na to studie vedená na Katolické univerzitě Nejsvětějšího srdce při poliklinice Agostino Gemelli v Římě.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Důchodci, ilustrační fotografie

Jde nejčastěji o mléko a mléčné výrobky, ale často na jejich stole nechybějí ani pokrmy, které byly špatně zmrazeny. Spolu se špatnou hygienou a špatnou skladbou jídelníčku tak roste nebezpečí intoxikace, které se ještě zvyšuje v souvislosti s věkem konzumentů a s vysokými teplotami.

Vědci se zaměřili na 200 starých lidí, jejichž průměrný věk byl 74 let. Ze studie vyplynulo, že volba skladby jídelníčku našich dědečků a babiček nijak nevyniká rovnováhou a bezpečností, přestože je správná výživa považována za zásadní faktor pro udržení zdraví ve stáří a přestože je bezpečnosti potravin přikládána velká důležitost zejména u starých lidí. Ti jsou totiž mnohem zranitelnější a jsou mnohem více vystaveni nebezpečí oslabení obranyschopnosti organismu a vzniku chronických nemocí.

Zhruba každý třetí senior přiznal, že jeho strava není vyvážená, zvláště proto, že konzumuje příliš mnoho cukrů a tuků. Celých 40 procent sledovaných starých lidí nestuduje etikety na potravinách, aby zjistili nutriční složení výrobku.

Polovina dotázaných také uvedla, že potraviny před přípravou rozmrazuje při pokojové teplotě. Tím se senioři vystavují nebezpečí otravy, která může případně nastat z důvodu množení bakterií při okolní, poměrně vysoké teplotě.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ráno z milosti, zoufalá a ponížená premiérka. Britská média tepou Mayovou

10.12.2018 20:43 Za ponižující a chaotickou označuje britský i zahraniční tisk situaci v Londýně po dnešním…

Ponížení Mayové a chaos? Premiérka odvolala hlasování o brexitové dohodě

10.12.2018 20:40 Aktualizováno Britská vláda se kvůli vnitropolitickým neshodám rozhodla odložit úterní hlasování britského…

V kopci se nepřepřahá. Nová předsedkyně CDU Krampová-Karrenbauerová je…

10.12.2018 20:09 Komentář Josefa Brože - Po šesti týdnech tvrdé kampaně se Křesťanskodemokratická unie (CDU),…

Počet teroristických útoků v Evropě klesá, vyhráno ale nemáme

10.12.2018 19:21 Počet teroristických útoků i jejich obětí v Evropě poklesl. Přesto by však bylo příliš brzy na to,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama