V berlínských věznicích dominují cizinci? Rodilí Němci se dostali do menšiny

V berlínských věznicích se zvyšuje podíl zahraničních vězňů. Nové údaje ukazují, že v německém hlavním městě za mřížemi sedí lidé z 90 různých zemí.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Věznice, ilustrační fotografie

Odsouzení zločinci bez německého pasu nyní dokonce tvoří ve věznicích v německé metropoli většinu – konkrétně jde o 51% z celkového počtu obyvatel berlínských věznic. Podle nových údajů tvoří cizinci také 75% vězňů v celách předběžném zadržení,  píše deník Berliner Morgenpost.

Zatímco počet vězňů v Berlíně podle těchto statistik klesl oproti roku 2010 o 18,5 procent podíl cizinců se ve stejném období zvýšil o přibližně 20 procent. V Berlíně podle deníku funguje sedm věznic, z nichž některé mají několik budov, i záchytné středisko. V současné době je v nich zadržováno téměř 3930 lidí.

Ve věznicích jsou zastoupení lidé více než 90 různých národnosti. Největší podíl cizinců se ve vězení Moabit, kde tvoří téměř tři čtvrtiny vězňů (73 %). Ve vězení Heidering je tvoří cizinci asi 57 procent vězňů. Většina cizinců ve věznicích má turecký původ, dodává deník.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dovolenkový ráj Čechů se mění v peklo: Tenerife čelí invazi, místní…

22.02.2019 22:11 Aktualizováno Španělský ostrov Tenerife je pro řadu Čechů oblíbenou destilací nejen pro letní dovolenou. Už velmi…

Ve Francii zpopelnili tělo módního návrháře Lagerfelda

22.02.2019 21:36 V souladu s jeho přáním bylo dnes ve Francii zpopelněno tělo německého módního návrháře Karla…

Salviniho zástupce jednal s Rusy o penězích na volby do europarlamentu

22.02.2019 18:57 Zástupce italské Ligy, kterou vede vicepremiér Matteo Salvini, jednal loni v říjnu s ruskou státní…

Ficova pomsta? Kiska očekává, že v kauze své firmy KTAG bude obviněn i on…

22.02.2019 17:01 Aktualizováno Slovenský prezident Andrej Kiska očekává, že po skončení v prezidentském úřadu v polovině letošního…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama