Mayová zahájila projev rozšafně, hrála ABBA. Reakce jsou rozporuplné +VIDEO

Britská premiérka Theresa Mayová neměla vzhledem k dnešnímu projevu na sjezdu Konzervativní strany vůbec lehkou úlohu, k řečnickému pultíku přesto dotančila se širokým úsměvem na tváři. Při nástupu na pódium si nechala zahrát píseň Dancing Queen kapely ABBA a předvedla svůj robotický tanec, který se stal hitem internetu během její návštěvy v Africe. Sebeironicky také komentovala problémy při loňské stranické konferenci.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Theresa Mayová

"Budete mi muset odpustit, pokud budu během projevu kašlat," prohlásila po příchodu Mayová s odkazem na loňský záchvat kašle během projevu. Premiérka se ale žertem omluvila tím, že celou noc nespala, protože se snažila zajistit stabilitu kulis. Loni během vystoupení Mayové totiž začala ze zdi za ní padat písmenka tvořící slogan konference.

zdroj: YouTube

Některé věci z minulého roku by prý nejraději zapomněla. Premiérka ale poděkovala účastníkům za podporu, kterou jí tehdy prokázali, když se navzdory hlasové indispozici snažila dokončit svou řeč.

Dnes ji nic podobného nepotkalo a z odlehčených momentů si diváci asi nejvíce zapamatují tanec, který předvedla na začátku za zvukového doprovodu švédských popových legend. Na twitteru to ocenil například švédský velvyslanec v Británii Torbjörn Sohlström.

Někteří komentátoři ale podotýkají, že pro současné dění v Konzervativní straně by možná byla přiléhavější jiná skladba od ABBA. "Je to Dancing Queen nebo SOS? Pro vás je to možná Waterloo," ptal se po projevu ministra pro brexit Dominika Raaba reportér televize Sky News Faisal Islam.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Evropa a Asie proti Trumpovi: Summit ASEM podpořil dohodu s Íránem

19.10.2018 16:45 Lídři pěti desítek evropských a asijských zemí se dnes na summitu ASEM v Bruselu shodli na podpoře…

Tvrdá rána pro Polsko. Soud EU nařídil okamžité zastavení soudní reformy

19.10.2018 16:30 Aktualizováno Polsko musí okamžitě zastavit uplatňování opatření snižujícího věk odchodu do důchodu pro soudce…

Vztahy ČR-Německo? Petříček jednal v Berlíně, řešila se i uprchlická krize

19.10.2018 16:10 Aktualizováno Česko je pro Německo klíčovou zemí ve střední Evropě. Po dnešním jednání s novým českým ministrem…

Znásilnění a krutá smrt novinářky. Je mi to moc líto, kaje se vrah…

19.10.2018 14:40 Jednadvacetiletý muž podezřelý z vraždy bulharské novinářky Viktorije Marinovové dnes prohlásil, že…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama