Mayová zahájila projev rozšafně, hrála ABBA. Reakce jsou rozporuplné +VIDEO

Britská premiérka Theresa Mayová neměla vzhledem k dnešnímu projevu na sjezdu Konzervativní strany vůbec lehkou úlohu, k řečnickému pultíku přesto dotančila se širokým úsměvem na tváři. Při nástupu na pódium si nechala zahrát píseň Dancing Queen kapely ABBA a předvedla svůj robotický tanec, který se stal hitem internetu během její návštěvy v Africe. Sebeironicky také komentovala problémy při loňské stranické konferenci.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Theresa Mayová

"Budete mi muset odpustit, pokud budu během projevu kašlat," prohlásila po příchodu Mayová s odkazem na loňský záchvat kašle během projevu. Premiérka se ale žertem omluvila tím, že celou noc nespala, protože se snažila zajistit stabilitu kulis. Loni během vystoupení Mayové totiž začala ze zdi za ní padat písmenka tvořící slogan konference.

zdroj: YouTube

Některé věci z minulého roku by prý nejraději zapomněla. Premiérka ale poděkovala účastníkům za podporu, kterou jí tehdy prokázali, když se navzdory hlasové indispozici snažila dokončit svou řeč.

Dnes ji nic podobného nepotkalo a z odlehčených momentů si diváci asi nejvíce zapamatují tanec, který předvedla na začátku za zvukového doprovodu švédských popových legend. Na twitteru to ocenil například švédský velvyslanec v Británii Torbjörn Sohlström.

Někteří komentátoři ale podotýkají, že pro současné dění v Konzervativní straně by možná byla přiléhavější jiná skladba od ABBA. "Je to Dancing Queen nebo SOS? Pro vás je to možná Waterloo," ptal se po projevu ministra pro brexit Dominika Raaba reportér televize Sky News Faisal Islam.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francii došla trpělivost. Po málem upálených dětech našla bič na žluté…

18.03.2019 22:09 Aktualizováno Osmnáctý víkend po sobě prošel centrem Paříže protest žlutých vest. Ačkoliv se ho účastní méně lidí…

Francie držela ve vazbě dalšího českého řidiče, který měl v kamionu…

18.03.2019 20:39 V neděli 17. března byl pro podezření z pašeráctví ve Francii vzat do předběžné vazby další český…

Podezřelý ze střelby v Utrechtu byl zadržen, stupeň ohrožení snížen

18.03.2019 20:06 Aktualizováno Sedmatřicetiletý Turek Gökmen Tanis podezřelý ze střelby v tramvaji v Utrechtu, při které dnes…

Řádění žlutých vest odnesl šéf policie, byl odvolán

18.03.2019 19:49 Francouzský premiér Édouard Philippe dnes oznámil, že vláda v reakci na nové násilnosti během…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama