Strach o Čechy. Na Mallorce jich jsou při smrtících záplavách stovky

Čeští turisté na středomořském ostrově Mallorca, který v noci na dnešek zasáhly bleskové povodně, jsou v pořádku. Podle Jana Papeže z Asociace cestovních kanceláří není známo, že by záplavy kohokoli zasáhly tragicky. Na Baleárském ostrově Mallorca, který leží ve Středozemním moři jižně od španělského pobřeží, nyní tráví dovolenou a prodloužené léto několik set Čechů. Turistická sezona tam tento týden končí. Většina destinací je mimo území, kde záplavy udeřily.

Přidejte svůj názor

Mallorku zasáhly ničivé povodně

"Není nám známo, že by bleskové záplavy kohokoli zasáhly tragicky. Významný vliv to ale má z hlediska ubytovacích kapacit a kvality pláží," řekl ČTK Papež. Lidé, kteří na ostrově jsou, se podle něj nechtějí vracet domů předčasně. Turistická sezona na ostrově tento týden končí, pak přijíždějí golfisté a cyklisté.

zdroj: YouTube

Několik desítek klientů je na ostrově Mallorca s cestovní kanceláří Fischer. Podle mluvčího Jana Bezděka jsou všichni v pořádku a kvůli záplavám zatím nikdo z nich potíže nehlásil. Situace na ostrově je podle Bezděka už klidná, hotely fungují a elektřina po nočním výpadku také. Odklízejí se škody, které noční déšť napáchal.

Desítky klientů má na Mallorce také kancelář Exim Tours, záplavy se jich podle marketingového ředitele Stanislava Zímy nijak nedotkly. Záplavy byly na severovýchodě ostrova s epicentrem v Sant Llorenc, kde kancelář žádné klienty nemá. "Naši klienti jsou převážně na jihu ostrova. V oblasti východního pobřeží jsou námi nabízené hotely už uzavřené," dodal Zíma. Informace se týkají také klientů spřízněné kanceláře Kartago Tours ze Slovenska, Maďarska a Polska.

Ostrov Mallorca patří mezi oblíbené cíle českých turistů. Podle Papeže jde o nejsilnější španělskou destinaci. Do Španělska ročně vyrazí zhruba 180.000 Čechů, z toho 25.000 až 30.000 míří na Mallorku. Podle údajů Českého statistického úřadu loni Češi vyjeli na 4,9 milionu cest do zahraničí, z toho 90 procent bylo po Evropě. Španělsku patřila s 258.000 cestami šestá příčka. Meziroční nárůst zájmu byl ale více než 40procentní.

Prudký déšť v úterý vyvolal na ostrově bleskové záplavy, při kterých zemřelo podle dosavadních informací nejméně devět lidí a další se pohřešují. Podle mluvčí českého ministerstva zahraničí Michaely Lagronové mezi oběťmi nejsou žádní Češi a ani mezi zraněnými by neměli být. Letecké spojení z Prahy do Palma de Mallorca není přerušené, všechny lety dnes odletí podle platného letového řádu, řekl ČTK mluvčí Letiště Václava Havla Roman Pacvoň.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brexit: Velcí giganti odcházejí z Velké Británie. Ostrovnímu království…

20.02.2019 08:21 Vystoupení Spojeného království z EU zřejmě skutečně nebude takovou procházkou růžovým sadem, jak…

Problém s Velkým pátkem vyřešilo Rakousko bizarně, radost nemá nikdo

20.02.2019 07:56 O nějakou hodinu dříve budou moci jít už letos na Velký pátek Rakušané z práce domů. Spolková vláda…

"Corbyn je pohroma." Labouristickou stranu opustila další poslankyně

20.02.2019 07:48 Britská opoziční poslankyně Joan Ryanová opustila Labouristickou stranu. Oznámila to v úterý pozdě…

Mladá Britka, která odešla k IS, ztratí občanství. Její rodiče dostali…

20.02.2019 07:13 Britka (19), která před čtyřmi lety se svými dvěma kamarádkami utekla z domova a přidala se k…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama