Zvrat v případu Poláků, kteří při závodu zabili slovenského řidiče: Dostanou se někdy z basy?

V případu tří polských řidičů luxusních vozů Porsche Cayenne, Ferrari a Mercedes, kteří spolu závodili na severu Slovenska, došlo ke zvratu. Mužům, jejichž "závody" nepřežil slovenský řidič, do jehož škodovky u města Dolný Kubín čelně narazil jeden z luxusních vozů, hrozí mnohem přísnější tresty, než se doposud uvádělo.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Policie SR, ilustrační fotografie

„Ve vysoké rychlosti a přes plnou čáru nezvládli (Poláci) předjíždění. Řidič mercedesu se ještě stačil zařadit, řidič ferrari přibrzdil, do něj ale vzápětí narazil řidič porsche, který se čelně srazil se slovenským řidičem škody," popsala policie, jak k nehodě došlo.

Původně byl zadržen pouze řidič porche, později policie zadržela také 27letého řidiče ferrari a 26letého řidiče mercedesu. Všechny tři Poláky vyšetřovatel obvinil z obecného ohrožení. Řidiči porsche vzhledem k přísnější kvalifikaci činu podle původních informací hrozilo v případě prokázaní viny až pět let vězení, zbylým dvěma obviněným šest měsíců až tři roky.

To se ale teď změnilo. Vyšetřovatel na základe výsledků probíhajícího vyšetřování a pokynu prokurátora Krajské prokuratury v Žilině změnil právní kvalifikaci skutku u všech tří obviněných mužů. „Z uvedeného důvodu 42letý muž (řidič Porsche) čelí obvinění z obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrožení, za který mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na 15 až 20 let,“ uvedla slovenská policie na sociálních sítích.

Další dva řidiči jsou obviněni z obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrožení, za který jim v případě prokázání viny hrozí třest ve výši 10 až 15 let. „V současné době policie nadále intenzivně pracuje a vede všechny nezbytné akty a opatření, pokud jde o trestní řád. Proto není možné poskytnout žádné další informace o tomto případu,“ dodala policie.

Při nehodě utrpěl těžká zranění sedmapadesátiletý slovenský řidič, který při převozu do nemocnice zemřel. Těžce zraněna byla i jeho padesátiletá spolujezdkyně. Další, jednadvacetiletý spolujezdec, vyvázl s lehkým zraněním.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Teror na vánočních trzích ve Francii: Po střelbě ve Štrasburku nejméně…

12.12.2018 00:38 Aktualizováno Dnešní večerní střelba v centru Štrasburku si podle listu Derniere d' Alsace vyžádala čtyři mrtvé.…

Ve Francii vypuklo peklo. Policie nasadila granáty, manifestantovi utrhl…

11.12.2018 22:09 Aktualizováno Ačkoliv podpora hnutí „žlutých hvězd“ je ve Francii i nadále většinová, roste ale podíl těch,…

Vzpoura uprchlíků v Bamberku: Založili požár, házeli dlažební kostky.…

11.12.2018 22:09 Aktualizováno Jedenácti zraněnými a požárem skončily v noci na dnešek potyčky ve středisku pro migranty v…

Střet zájmů? Babiš napsal dopis eurokomisaři

11.12.2018 22:07 Otázka údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) kvůli Agrofertu je věcí výkladu nových…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama