Návštěvu Trumpa v Británii provázely policejní manévry, akce vyšla pěkně draho

Na necelých 18 milionů liber (přes 500 milionů korun) vyšla podle prvního odhadu Británii bezpečnostní opatření spojená se čtyřdenní červencovou návštěvou prezidenta Donalda Trumpa. Do rozsáhlé operace se zapojilo téměř 10.000 příslušníků bezpečnostních složek, napsal zpravodajský web BBC.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Britská policie, ilustrační fotografie

Britská rada policejních šéfů v prohlášení uvedla, že strážci zákona odpracovali v souvislosti s Trumpovou návštěvou přes 26.000 směn, přičemž nasazeni byli členové takřka všech složek britské policie.

"Většina sborů musela příslušníkům zrušit dny odpočinku a prodloužit jim směny. Navzdory výzvám se díky tvrdé práci všech zúčastněných podařilo zajistit, že veřejnost byla po celou dobu v bezpečí," uvádí komuniké.

Americký prezident byl v Británii od 12. do 15. července. Povečeřel v rodném domě válečného premiéra Winstona Churchilla nedaleko Oxfordu, setkal se s předsedkyní vlády Theresou Mayovou na venkovském sídle Chequers a na zámku ve Windsoru jej přijala královna Alžběta II.

Poté se přesunul do Skotska, aby si zahrál golf na svém hřišti v Turnberry. Jak v Anglii, tak ve Skotsku se během návštěvy konala shromáždění na protest proti Trumpově politice. Policie zadržela ekologického aktivistu hnutí Greenpeace, který na padáku s vrtulovým motorem proletěl těsně nad hotelem u golfového hřiště v Turnberry s transparentem "Trump: Well below par" (Trump: Daleko pod parem).

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vyloďovací centra pro uprchlíky? Severoafrické země smetly plán EU

20.10.2018 08:53 Libye a sousedící země na severu Afriky nesouhlasí s plánem EU zřídit na jejich území "vyloďovací…

Na posmrtné album rockera Hallydaye se ve Francii čekaly fronty

20.10.2018 04:45 Stovky fanoušků čekaly v noci na dnešek před francouzskými hudebními obchody na posmrtné album…

V Británii odsoudili gang Pákistánců, 20 mužů znásilňovalo nezletilé dívky

19.10.2018 22:15 Aktualizováno Britská justice poslala do vězení dvacet mužů, které usvědčila ze znásilňování a zneužívání…

Salvini se chová jako neofašista, řekla exministryně. Záhy přišel protiúder

19.10.2018 21:36 Italský vicepremiér Matteo Salvini se chová jako neofašista, řekla dnes v rozhlase bývalá…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama