Na Lesbosu zničili velký křesťanský kříž. Prý by mohl urážet muslimské migranty

Velký cementový křesťanský kříž, který byl postaven na skalnatém břehu Apelli pod hradem Mytiléna na Lesbosu na památku migrantů a uprchlíků, který se utopili na cestě do Evropy, byl v neděli v noci zničen. Informují o tom řecká média. Podle kritiků kříž urážel muslimské žadatele o azyl.

Přidejte svůj názor 48 komentářů

Moře, ilustrační foto

Kříž byl vztyčen zástupci pravoslavné církve počátkem září a téměř ihned vyvolal ostré reakce ze strany zástupců nevládní organizace "Koexistence a komunikace v Egejském moři". Skupina označila kříž za „ofenzivní symbol křesťanství“ a „symbol ctižádostivých křižáků“.

Aktivisté varovali, že kříž byl na řeckém ostrově vztyčen proto, aby zabránil migrantům plout do Evropy, uvádí server Greek City Times. „Před několika dny tu umístili velký kříž, aby zabránili tomu, aby další lidé (uprchlíci a migranti) plavali. Tento čin je nezákonný, nepěkný (připomíná hrob), ale hlavně uráží symbol křesťanství - symbol lásky a oběti, ne rasismu a nesnášenlivost,“ uvedli aktivisté, kteří požádali, aby byl kříž odstraněn.

Místní jsou činem neznámých vandalů pohoršeni. „Proč jim vadí pravoslavný symbol? Jako Řeka mě to mrzí,“ řekl novinářům jeden z místních obyvatel. Další dodal, že pachatelé museli kříž rozbít za pomoci velkého násilí. „Kříž byl vyroben z cementu... Někdo vzal kladivo a rozbil ho. To byla nenávist,“ myslí si.

Lidé se kvůli vandalskému činu začali velmi agresivně vymezovat nejen vůči zmíněné neziskové skupině, ale i vůči jejímu šéfovi. Někteří místní se už podle médií připravují, že kříž vlastními silami opraví.

Vstupte do diskuze (48)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Velkorysý bankomat v Rakousku potěšil zákazníky, teď po nich jde policie

12.12.2018 08:19 Rakouský bankomat vydával k radosti zákazníků více peněz, než kolik po něm požadovali. Místo…

V blízkosti střelby ve Štrasburku byl i Čech, hon na útočníka pokračuje

12.12.2018 08:13 V bezprostřední blízkosti střelby v centru Štrasburku, při níž ozbrojený útočník v úterý večer…

Nedávejte dětem na Vánoce moc úkolů, nabádá italský ministr. Expremiér…

12.12.2018 07:23 Italský ministr školství pošle učitelům oběžník, aby dětem nezadávali na nadcházející svátky tolik…

Teror na vánočních trzích ve Štrasburku: Střelec zabil tři lidi a 12…

12.12.2018 07:13 Aktualizováno Ozbrojený útočník v úterý večer v blízkosti vánočního trhu v centru francouzského Štrasburku…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama