Itálie se zastala Ruska. Je proti sankcím za kybernetické útoky
Itálie se staví proti záměru ostatních zemí Evropské unie sankcionovat státy, které podnikají kybernetické útoky. Podle agentury Reuters to ukazuje tajný unijní dokument, který dostala k nahlédnutí. Postoj Říma by korespondoval s dřívějšími výzvami ke snižování napětí ve vztahu k Rusku, píše Reuters.
doporučujeme
Jak se žije v KLDR? Koupíte si mobil i západní zboží, místní platí kartou
Farmářka spadla do výběhu s prasaty. Ta ji zaživa sežrala
Na dálnici vjelo další auto do protisměru. Způsobilo vážnou nehodu
Kolik musíte vydělávat, abyste se v důchodu měli dobře? Částku, na kterou většina nedosáhne
Odpůrci očkování: Vakcíny obsahují výkaly, vyvolávají autismus. U Jílkové to vřelo kvůli spalničkám
"Obírají stát, žijí ze sociálních dávek." Mají se Romové tak dobře, že nemusí pracovat?
Důchodci si příští rok polepší. Ministerstvo opět navrhne zvýšení penzí
Důchody v roce 2020: Doba blahobytu končí, seniory čekají zásadní změny
Moskvu minulý týden z provádění hackerských útoků obvinila Británie a Nizozemsko. Diplomaté agentuře Reuters řekli, že cílem chystaného sankčního plánu je posílení obrany proti kyberútokům a odrazení potenciálních pachatelů, se zvláštním důrazem na Rusko. Podle unijního dokumentu volají po zavedení sankčního systému Británie, Nizozemsko, Francie, Slovensko, Polsko, Rumunsko, Lotyšsko a Litva, přičemž plán má v rámci EU "širokou podporu".
Výjimkou je údajně Itálie, která již vícekrát vyzývala k uvolnění sankcí uvalených na Moskvu kvůli anexi Krymu a podpoře separatistů na východě Ukrajiny. Tyto sankce začaly platit v roce 2014 a od té doby je jejich platnost pravidelně prodlužována. Podle Říma opatření poškozují italské firmy obchodující s Moskvou a italské výzvy ke snížení napětí mezi EU a Ruskem po červnovém nástupu populistické vlády ještě zesílily.
O možnosti ekonomických postihů za hackerské útoky se tento týden v Bruselu hovořilo v rámci příprav na nadcházející summit hlav států a šéfů vlád členských zemí Unie. "Odpovídat na rozsáhlé kybernetické útoky zahraničních hráčů, obzvláště pokud jsou namířeny proti našim volbám, je nezbytné," řekl Reuters evropský komisař pro bezpečnostní unii Julian King.
Britská vláda minulý týden obvinila ruskou vojenskou rozvědku GRU z hackerských útoků na řadu institucí po celém světě včetně Světové antidopingové agentury (WADA) nebo britské vládní laboratoře, která zkoumala látku použitou proti bývalému dvojímu agentovi Sergeji Skripalovi. Představitelé nizozemské bezpečnosti pak uvedli, že agenti GRU se v dubnu pokusili nabourat do systémů Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) sídlící v Haagu, jejich operace ale byla zmařena.
Unijní diplomaté agentuře Reuters řekli, že záměr sankcionovat státy za kyberútoky má pomoci také s obranou proti čínským a severokorejským operacím.
Prohnilá církev káže celibát, praktikuje zvrhlé poměry. Badatel odhaluje…
15.02.2019 22:49 Aktualizováno Homosexualita pod každým vatikánským podloubím? Ano. Alespoň to tvrdí ve své nové knize: Sodoma,…
Británie chce zmírnit požadavky ohledně irské pojistky
15.02.2019 19:43 Britská vláda se chystá zmírnit své požadavky na přepracování takzvané irské pojistky zahrnuté do…
V Bruselu jsou "brexitoví špióni" na každém kroku. Šíří se politické klepy…
15.02.2019 17:10 Brusel je v těchto dnech "městem brexitových špionů", které je živo odposloucháváním cizích…
Španělská opozice rozjela volební kampaň zostra: Došlápneme si na…
15.02.2019 16:53 Dnešní oznámení španělského premiéra Pedra Sáncheze, že budou v zemi 28. dubna předčasné…