Další xenofobní útok v Chemnitzu? Případ řeší kontrarozvědka

Ve východoněmeckém městě Chemnitz (Saská Kamenice) v noci na dnešek neznámí pachatelé vnikli do turecké restaurace a založili tam požár. Vyšetřování převzala kontrarozvědka, protože v tuto chvíli nelze vyloučit xenofobní motiv činu, sdělila policie citovaná agenturou DPA.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Německá policie, ilustrační foto
doporučujeme

Útoky vůči cizincům se v Chemnitzu rozmohly poté, co tu v srpnu pravděpodobně migranti zabili jednoho Němce. V saském městě se v poslední době odehrálo také několik přepadení etnických restaurací. Na začátku října neznámí pachatelé zranili majitele jedné perské restaurace. Koncem srpna pak zakuklení útočníci během demonstrace pravicových extremistů napadli židovskou restauraci a zranili jejího majitele.

Sedmnáct obyvatel sousedního domu pro několik rodin muselo opustit své byty, ale nikdo nebyl zraněn, sdělila policie. Místní obyvatele vyděsila kolem 2:20 SELČ detonace. O něco později se z restaurace začal linout kouř. Hasiči dostali požár rychle pod kontrolu a lidé se mohli ráno vrátit domů.

Vyšetřovatelé nyní vycházejí z toho, že do podniku vnikly neznámé osoby a založily požár. Sousedé údajně krátce po založení požáru spatřili tři lidi běžící od restaurace. Vyšetřovatelé se dnes na místě snaží rekonstruovat sled událostí.

Policie v dnešním prohlášení uvedla, že "xenofobní motiv v tuto chvíli nelze vyloučit", ale vyšetřování se ubírá všemi směry. Policie vyzvala další svědky, aby se jí přihlásili.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jožo Ráž pobouřil Česko i Slovensko: Nezachrání ho ani tisíce prodaných…

15.10.2019 23:01 Aktualizováno O velký rozruch se na Slovensku i v České republice postaral legendární zpěvák Jožo Ráž a skupina…

Nizozemsko v šoku. Skupina lidí žila 9 let ve sklepě, čekala konec světa

15.10.2019 22:36 Aktualizováno Nejméně šestičlenná skupina lidí pravděpodobně žila devět let zcela izolována od vnějšího světa ve…

Francie chystá zákon proti domácímu násilí. Agresorům dá náramky

15.10.2019 22:32 Dolní komora francouzského parlamentu dnes téměř jednomyslně schválila návrh zákona proti domácímu…

Policie nasadila proti demonstrujícím hasičům vodní děla

15.10.2019 21:37 Policie dnes v Paříži použila slzný plyn a vodní děla proti hasičům demonstrujícím za lepší…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama