Německo tepe Zemana: Zkazil oslavy výročí republiky

Prezident Miloš Zeman se podle německé rozhlasové a televizní stanice BR postaral o špatnou náladu, když na hradní ceremoniál na státní svátek 28. října nepozval své politické odpůrce.

Přidejte svůj názor 467 komentářů

Miloš Zeman, prezident ČR

"Na to, že (Zeman) vyznamenání uděluje pouze lidem, kteří mají podobné názory jako on, si v Praze už skoro zvykli. Tentokrát některé zástupce opozice v parlamentu a další politické protivníky, které nemůže vystát, na slavnostní akt na Hradě vůbec nepozval," píše server BR.

Připomíná také výrok hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, že nejde o diskriminaci, ale "o mimořádně zdvořilou laskavost". To přišlo podle BR i jindy rozhádanému parlamentu příliš, a poslal proto na Hrad dopis, v němž žádá o zjednání nápravy.

V pozitivnějším duchu se stému výročí založení Československa věnuje server magazínu Focus, podle něhož byla první československá republika jedinou demokracií vzešlou z první světové války, která po nějakou dobu vydržela - než ji zvenku zničil nacistický vůdce Adolf Hitler.

"Na tuto demokratickou tradici jsou ještě dnes hrdí lidé v České republice, která se chápe jako nástupnická země," konstatuje server, podle něhož se na první republice dá dobře pozorovat, za jakých podmínek se demokracie dobře rozvíjejí, a za jakých mohou ztroskotat.

K demokratickému rozvoji Československa podle Focusu přispělo například i dobré diplomatické zakotvení země, její silný průmysl nebo moderní elity.

Vstupte do diskuze (467)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

ING varuje před brexitem Česko, Polsko a Maďarsko

14.11.2018 00:31 Česko, Polsko a Maďarsko by mohly být těžce zasaženy plánovaným odchodem Británie z Evropské unie,…

Řečtí archeologové slaví obrovský úspěch. Objevili legendární město Tenea

13.11.2018 22:20 Řečtí archeologové objevili šperky, desítky mincí a zbytky domů v místech, v nichž se podle nich…

Dohoda o brexitu je na světě. Času na projednání je málo

13.11.2018 21:27 Aktualizováno Britská vláda dnes potvrdila, že vyjednávači Británie a Evropské unie dosáhli předběžné dohody o…

Vláda brexit neustojí? Podle konzervativců musí padnout

13.11.2018 20:59 Pokud je předběžná dohoda o podmínkách odchodu Británie z Evropské unie taková, jak se zdá, hrozí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama