Německo tepe Zemana: Zkazil oslavy výročí republiky

Prezident Miloš Zeman se podle německé rozhlasové a televizní stanice BR postaral o špatnou náladu, když na hradní ceremoniál na státní svátek 28. října nepozval své politické odpůrce.

Přidejte svůj názor 469 komentářů

Miloš Zeman, prezident ČR

"Na to, že (Zeman) vyznamenání uděluje pouze lidem, kteří mají podobné názory jako on, si v Praze už skoro zvykli. Tentokrát některé zástupce opozice v parlamentu a další politické protivníky, které nemůže vystát, na slavnostní akt na Hradě vůbec nepozval," píše server BR.

Připomíná také výrok hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, že nejde o diskriminaci, ale "o mimořádně zdvořilou laskavost". To přišlo podle BR i jindy rozhádanému parlamentu příliš, a poslal proto na Hrad dopis, v němž žádá o zjednání nápravy.

V pozitivnějším duchu se stému výročí založení Československa věnuje server magazínu Focus, podle něhož byla první československá republika jedinou demokracií vzešlou z první světové války, která po nějakou dobu vydržela - než ji zvenku zničil nacistický vůdce Adolf Hitler.

"Na tuto demokratickou tradici jsou ještě dnes hrdí lidé v České republice, která se chápe jako nástupnická země," konstatuje server, podle něhož se na první republice dá dobře pozorovat, za jakých podmínek se demokracie dobře rozvíjejí, a za jakých mohou ztroskotat.

K demokratickému rozvoji Československa podle Focusu přispělo například i dobré diplomatické zakotvení země, její silný průmysl nebo moderní elity.

Vstupte do diskuze (469)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Paříži demonstrovalo 7000 členů žlutých vest, chtěli demisi Macrona

19.01.2019 22:00 Aktualizováno Ve Francii se dnes konal další, v některých městech již desátý sobotní protest žlutých vest,…

Bulharská policie zadržela 43 podezřelých z terorismu

19.01.2019 18:39 Speciální jednotky bulharské policie při velké páteční akci zadržely na více místech země 43 osob…

Po pádu lavin v Jižním Tyrolsku zahynuli dva lidé

19.01.2019 18:07 Při pádu lavin na dvou různých místech v italském Jižním Tyrolsku dnes přišli o život dva lidé. S…

Španělé nadále zachraňují dvouletého chlapce, který spadl do šachty

19.01.2019 15:39 Španělští záchranáři se už šestý den snaží dostat k dvouletému chlapci, který spadl do úzké a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama