Až 2,4 milionu Němců chce více pracovat, v průměru o 11 hodin

Na 2,4 milionu Němců chce více pracovat, v průměru o 10,9 hodiny týdně. Motiv je většinou jednoduchý - rádi by si vydělali více peněz.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Němci chtějí více pracovat. To u Čechů neplatí.

Přes milion jejich spoluobčanů by zase rádo mělo více volného času. Vyplynulo to ze zveřejněných údajů německého statistického úřadu.

Mnozí z těch, kteří by chtěli více pracovat, jsou osoby zaměstnané na částečný pracovní úvazek, s vysokým podílem žen. Během ankety provedené mezi zaměstnanci ve věku 15 až 74 let vyšlo najevo, že tito lidé spojují větší počet odpracovaných hodin s vyšším výdělkem a naopak.

Pokud by do ankety byli zahrnuti i nezaměstnaní, důchodci a takzvané "skryté rezervy" zvýšil by se počet těch, kteří touží více pracovat, dokonce na 5,1 milionu, zjistil statistický úřad v červenci. Ve srovnání s rokem 2016 je jich o téměř sedm procent méně, díky hospodářskému boomu si totiž mnoho lidí mohlo práci najít.

Zhruba 1,4 milionu obyvatel Německa, kteří pracují, by měly rády více volného času. V průměru o 10,08 hodiny týdně, přičemž nyní prací tráví průměrně 41,8 hodiny týdně. Jejich počet se meziročně výrazně zvýšil - narostl o 20 procent. Podle norimberského Ústavu pro výzkum pracovního trhu (IAB) jsou mezi nimi převážně vysoce kvalifikovaní vedoucí pracovníci.

Češi v průměru stráví v práci zhruba o 14 procent víc času než Němci. Vyplývá to z analýzy ekonoma Aleše Michla pro společnost Anect. České mzdy jsou přesto ve srovnání s německými třetinové. Ve druhém čtvrtletí letošního roku si Češi v průměru vydělali necelých 32.000 Kč hrubého, Němci v přepočtu asi 95.500 Kč hrubého. Méně hodin v kanceláři a flexibilnější pracovní úvazky žádají často čeští absolventi.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francií zmítá chaos. Žluté vesty zapálily mýtné budky, ničí dopravní radary

18.12.2018 21:39 Protestující z takzvaného hnutí žlutých vest dnes ve Francii obsadili budky pro výběr mýtného a…

Kvůli migraci v Belgii padá vláda, premiér v reakci na migrační pakt…

18.12.2018 21:00 Belgický premiér Charles Michel dnes před poslanci oznámil demisi, neboť opozice navrhla vyslovit…

Nový boj o černý kontinent? Fórum Afrika-EU chce oslabit vliv Číny, Babiš…

18.12.2018 19:55 Aktualizováno Prohloubení hospodářské spolupráce Evropské unie s Afrikou je hlavním cílem fóra Afrika-Evropa,…

100 dní do brexitu: Rýsuje se nejhorší možný scénář pro EU i Británii

18.12.2018 18:37 Sto dní před předpokládaným odchodem Británie z Evropské unie je jasné jen jedno - a to fakt, že…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama