Počasí dál pustoší Itálii: Prudký vítr a déšť si od pondělí vyžádaly už 19 mrtvých

Prudký vítr a silné deště v tomto týdnu v Itálii si vyžádaly smrt už 19 lidí, informovala dnes agentura AP s odvoláním na místní úřady. Čtvrteční bouře v benátském regionu na severovýchodě země vyvrátila na svazích Dolomit celé hektary lesního porostu. "Jsme na kolenou," zhodnotil situaci místní guvernér, který vládu žádá o finanční pomoc i úlevy, napsal deník La Stampa. V neděli se očekává další zhoršení počasí ve střední a jižní Itálii.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Blesk zachycený při orkánu Fabienne (23. září 2018)
doporučujeme

Poslední obětí se stala 60letá žena, kterou na jihozápadě italského ostrova Sardinie dnes odpoledne zabil blesk, když se navzdory špatnému počasí vydala s manželem na výlet do přírody.

"V benátských horách to vypadá jako po zemětřesení, tisíce hektarů lesa leží na zemi, jako by tam přejela obrovská motorová pila," uvedl guvernér benátského regionu Luca Zaia. Bez elektřiny se zatím v této oblasti musí podle něj obejít 160.000 uživatelů.

Vítr za několik hodin vyvrátil tolik stromů, kolik by dřevorubci vytěžili za tři roky, uvedl zpravodajský server BBC. Některé vesnice v Dolomitech jsou kvůli sesuvům půdy a poničeným silnicím odříznuté od okolního světa.

Zaia požádal banky, aby v postižených oblastech nyní od lidí, kteří přišli o vše, nevybíraly splátky hypoték a poskytovaly jim mimořádné půjčky. Na vládu se Zaia obrátil s prosbou, aby postižení nemuseli platit daně a poplatky za energie. V nejhůře postižených oblastech jsou zavřené školy.

Italský úřad civilní ochrany označil poslední vlnu bouřek za "jednou z nejsložitějších meteorologických situací posledních šedesáti let". Podle deníku La Stampa se v neděli počasí opět zhorší: ve střední a jižní Itálii očekávají meteorologové déšť a místy prudké bouřky.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bič na turisty. Sardinie kvůli krádežím na plážích nasadilo "strážce písku"

24.08.2019 16:59 Italské město Cabras na západě Sardinie, které je známé svou ohromnou bělostnou pláží, dnes k moři…

"Není tu místo pro nácky!" V Drážďanech se demonstruje proti rasismu

24.08.2019 16:45 V centru Drážďan se dnes brzy odpoledne k plánované protirasistické demonstraci za toleranci sešlo…

Napětí na summitu G7. Dorazil Boris Johnson, Tusk si do něj rýpl přes…

24.08.2019 16:28 Britský premiér Boris Johnson po příjezdu na summit skupiny zemí G7 zopakoval, že si nepřeje odchod…

Rumunská premiérka Dancilaová má vysoké ambice, chce být prezidentkou

24.08.2019 16:14 Rumunská vládnoucí Sociálnědemokratická strana (PSD) dnes na svém sjezdu potvrdila premiérku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama