Žena si kvůli lékařům prochází peklem. Za vším stojí malá chyba, která má fatálními následky

Sedmatřicetiletá Victorie McMahonová z britského Liverpoolu si prochází peklem. Stalo se jí totiž to nejhorší, co může stávajícího či budoucího rodiče potkat. Přišla o dítě. A to vinou lékařů.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Ilustrační foto

Victorie trpí epilepsií a proto se na začátku těhotenství rozhodla poradit s lékaři, jestli je to vlastně dobrý nápad. 25. listopadu 2010 proto navštívila zdravotnické centrum Speke Neighbourhood Centre.

Zde se zeptala se své praktické lékařky na radu ohledně těhotenství, protože si nebyla jistá, jestli je pro ni bezpečné otěhotnět. Ta ji odkázala na kliniku zabývající se reprodukcí a těhotenstvím. Ženě ale neřekla malou, avšak podstatnou věc. Lék na epilepsii, který užívala, totiž obsahoval valproát sodný.

Lékařka se o jeho negativním účinku nezmínila ani o měsíc později, kdy za ní opět přišla těhotná McMahonová. Lék přitom představuje značné riziko pro nenarozený plod, protože způsobuje fetální syndrom. Žena tak o dítě přišla.

Případ se dostal až k soudu, který uvedl, že každý lékař si je vědom toho, že antiepileptika, včetně valproátu sodného, zvyšují riziko malformace plodu. Navzdory fyzické bolesti z porodu žena utrpěla i psychickou újmu a soud jí proto dal za pravdu.

Osm let po tragické události proto bylo rozhodnuto o tom, že matka má právo na odškodné ve výši 150 tisíc liber. "Pro mě to není o penězích, ale o spravedlnosti," říká Victorie, která je z celé věci dodnes zdrcená.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mayová požádá jen o krátký odklad brexitu. Jaký bude nový termín rozvodu s…

20.03.2019 08:21 Britská premiérka Theresa Mayová požádá Evropskou unii pouze o krátký odklad brexitu. S odvoláním…

Ronaldo mezi poštovními holuby? Opeřenec byl vydražen za rekordní sumu

20.03.2019 07:23 Na aukci poštovních holubů v Belgii padl tento víkend rekord, když se jeden z nabízených opeřených…

Italská policie zadržela loď se 49 migranty, Salvini poslal nekompromisní…

19.03.2019 21:44 Aktualizováno Italská policie dnes dočasně zabavila na ostrově Lampedusa loď Mare Jonio, již provozuje několik…

Borec je ten, kdo nic neděla a bere za to peníze? Telička se pustil do…

19.03.2019 20:53 Server iROZHLAS.cz přišel se zajímavou statistikou v níž porovnával aktivitu členů Evropského…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama