Muž se soudí, protože chce být o 20 let mladší. Když si mohu vybrat pohlaví, chci si vybrat i věk, tvrdí

Kuriózní případ musí řešit soudy v Nizozemí. Muž, který pracuje jako „trenér pozitivity“, chce, aby mu úřad umožnily změnit jeho datum narození – a to o celých 20 let.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Emile Ratelband chce být oficiálně o 20 let mladší

Devětašedesátiletý Emile Ratelband se narodil 11. března 1949. teď ale chce, aby mu úřady oficiálně změnily toto datum na 11. března 1969. Poukazuje na to, že když si dnes člověk může vybrat pohlaví, on si může vybrat věk.

„Žijeme v době, kdy si můžete změnit své jméno a změnit své pohlaví. Proč nemohu rozhodnout o svém věku?" cituje ho server stanice BBC. Místní soud ve městě Arnhem by měl rozhodnout o případu do čtyř týdnů.

img-responsive

Emile Ratelband chce být oficiálně o 20 let mladší | foto: Facebook Emile Ratelband

Úředníci jsou ovšem ohledně případu skeptičtí a věří, že neexistuje žádný právní mechanismus umožňující osobě změnit datum narození, píší nizozemská média. Jeden ze soudců chtěl vědět, co se stane s těmi 20 lety, které chce Ratelband vymazat. „Kdo se tady staral o vaše rodiče? Kdo byl ten malý chlapec?" cituje soudce BBC.

Ratelband tvrdí, že se cítí diskriminován kvůli svému věku a že negativně ovlivňuje jeho pracovní příležitosti a také možnost seznámit se prostřednictvím seznamky Tinder. „Když je mi 69 let, jsem limitovaný. Když mi bude 49 let, mohu si koupit nový dům, řídit jiné auto a mohu se více věnovat práci," řekl.

„Když jsem na Tinderu a řeknu, že mi je 69, nedostávám žádné odpovědi. Když mi bude 49, s tváří, kterou mám, budu v luxusním postavení,“ myslí si. Ratelband také tvrdí, že podle jeho doktorů má tělo 45letého muže a označuje se za „mladého boha".

K tomuto podivnému kroku se prý rozhodl jednoho dne, když stál před zrcadlem - ne proto, že se obával, že zestárne, ale proto, že chce co nejvíce využít svůj život. Ratelband, je mediálně známá osobnost, působí jako motivační guru. Na počátku tohoto roku konvertoval k buddhismu a je školitelem neurolingvistického programování, dodává BBC.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mladí uprchlíci si stěžují na Evropu: Vidíte v nás jen násilné migranty.…

23.01.2019 22:16 Aktualizováno Mladí uprchlíci mají potíže s novým životem v Německu. Třeba i kvůli tomu, že je média často…

Salvini rázně zakročil: Druhé největší centrum pro uprchlíky končí, osud…

23.01.2019 22:16 Aktualizováno Italská vláda nechá uzavřít druhé největší zařízení pro migranty poblíž Říma a více než 500 stovek…

V Budapešti se protestovalo proti rozhodnutí prokuratury

23.01.2019 21:39 Několik stovek lidí dnes navečer protestovalo v Budapešti před budovou nejvyššího státního…

Můžeme ukončit operaci ve Středozemním moři, hrozí Itálie

23.01.2019 20:37 Itálie chce změnu pravidel unijní operace Sophia ve Středomoří, oznámil italský ministr vnitra a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama