Peklo v azylovém domě? V Německu začal proces kvůli zneužívání migrantů

V Siegenu v Severním Porýní-Vestfálsku dnes začal rozsáhlý proces s třemi desítkami obžalovaných, kteří podle státního zastupitelství mezi koncem roku 2013 a zářím roku 2014 zneužívali uprchlíky v azylovém zařízení v nedalekém Burbachu.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Uprchlíci, ilustrační fotografie

Obžaloba 30 lidem ve věku 24 až 63 let klade za vinu, že se v různém složení podíleli na celkem 54 trestných činech vůči běžencům. Patřilo mezi ně i zavírání uprchlíků, kteří se například kouřením nebo požitím alkoholu provinili proti pravidlům, na takzvané "problémové pokoje", a to až na několik dní. Opustit je mohli jen, když byl čas jídla, nebo když potřebovali na toaletu.

V "problémových pokojích" navíc někteří uprchlíci čelili nátlaku personálu, byli ponižováni nebo byli okradeni. Videa a fotografie při tom pořízené se před zhruba čtyřmi lety dostaly na veřejnost, kde vyvolaly pobouření.

Ukazují totiž třeba, jak strážci lidi nutí lehnout si na matraci špinavou od zvratek, nebo jak jeden ze strážců stojí s nohou na krku na zemi spoutaného běžence. Jeden z německých policistů obrázky přirovnal k těm z Guantánama.

Poté, co se na dění v azylovém zařízení přišlo, vypověděla největší německá spolková země Severní Porýní-Vestfálsko smlouvu firmě, která ho spravovala.

Proces se kvůli velkému zájmu médií a veřejnosti nekoná v budově soudu, ale v kongresovém centru. Další stání jsou zatím naplánována do května příštího roku.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mayová požádá jen o krátký odklad brexitu. Jaký bude nový termín rozvodu s…

20.03.2019 08:21 Britská premiérka Theresa Mayová požádá Evropskou unii pouze o krátký odklad brexitu. S odvoláním…

Ronaldo mezi poštovními holuby? Opeřenec byl vydražen za rekordní sumu

20.03.2019 07:23 Na aukci poštovních holubů v Belgii padl tento víkend rekord, když se jeden z nabízených opeřených…

Italská policie zadržela loď se 49 migranty, Salvini poslal nekompromisní…

19.03.2019 21:44 Aktualizováno Italská policie dnes dočasně zabavila na ostrově Lampedusa loď Mare Jonio, již provozuje několik…

Borec je ten, kdo nic neděla a bere za to peníze? Telička se pustil do…

19.03.2019 20:53 Server iROZHLAS.cz přišel se zajímavou statistikou v níž porovnával aktivitu členů Evropského…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama