Peklo v azylovém domě? V Německu začal proces kvůli zneužívání migrantů

V Siegenu v Severním Porýní-Vestfálsku dnes začal rozsáhlý proces s třemi desítkami obžalovaných, kteří podle státního zastupitelství mezi koncem roku 2013 a zářím roku 2014 zneužívali uprchlíky v azylovém zařízení v nedalekém Burbachu.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Uprchlíci, ilustrační fotografie

Obžaloba 30 lidem ve věku 24 až 63 let klade za vinu, že se v různém složení podíleli na celkem 54 trestných činech vůči běžencům. Patřilo mezi ně i zavírání uprchlíků, kteří se například kouřením nebo požitím alkoholu provinili proti pravidlům, na takzvané "problémové pokoje", a to až na několik dní. Opustit je mohli jen, když byl čas jídla, nebo když potřebovali na toaletu.

V "problémových pokojích" navíc někteří uprchlíci čelili nátlaku personálu, byli ponižováni nebo byli okradeni. Videa a fotografie při tom pořízené se před zhruba čtyřmi lety dostaly na veřejnost, kde vyvolaly pobouření.

Ukazují totiž třeba, jak strážci lidi nutí lehnout si na matraci špinavou od zvratek, nebo jak jeden ze strážců stojí s nohou na krku na zemi spoutaného běžence. Jeden z německých policistů obrázky přirovnal k těm z Guantánama.

Poté, co se na dění v azylovém zařízení přišlo, vypověděla největší německá spolková země Severní Porýní-Vestfálsko smlouvu firmě, která ho spravovala.

Proces se kvůli velkému zájmu médií a veřejnosti nekoná v budově soudu, ale v kongresovém centru. Další stání jsou zatím naplánována do května příštího roku.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Seehofer v sobotu skončí v čele CSU. Nahradí ho Söder, chce voliče odradit…

17.01.2019 10:04 Střídání generací nastane v sobotu na mimořádném sjezdu německé vládní Křesťanskosociální unie (CSU…

Finskem otřásla série znásilnění, podezřelými jsou migranti. Země zpřísní…

16.01.2019 22:14 Aktualizováno V reakci na sérii případů znásilnění, z nichž jsou obviňováni migranti, je finský parlament…

Tsiprasova vláda získala důvěru, schválení makedonské dohody je o krok blíž

16.01.2019 22:02 Vláda řeckého premiéra Alexise Tsiprase dnes těsně získala důvěru parlamentu. Zažehnala tím vládní…

Mayová ustála hlasování parlamentu o nedůvěře, bylo to těsné

16.01.2019 21:28 Aktualizováno Britská premiérka Theresa Mayová den po odmítnutí brexitové dohody Dolní sněmovnou přečkala…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama