Peklo v azylovém domě? V Německu začal proces kvůli zneužívání migrantů

V Siegenu v Severním Porýní-Vestfálsku dnes začal rozsáhlý proces s třemi desítkami obžalovaných, kteří podle státního zastupitelství mezi koncem roku 2013 a zářím roku 2014 zneužívali uprchlíky v azylovém zařízení v nedalekém Burbachu.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Uprchlíci, ilustrační fotografie

Obžaloba 30 lidem ve věku 24 až 63 let klade za vinu, že se v různém složení podíleli na celkem 54 trestných činech vůči běžencům. Patřilo mezi ně i zavírání uprchlíků, kteří se například kouřením nebo požitím alkoholu provinili proti pravidlům, na takzvané "problémové pokoje", a to až na několik dní. Opustit je mohli jen, když byl čas jídla, nebo když potřebovali na toaletu.

V "problémových pokojích" navíc někteří uprchlíci čelili nátlaku personálu, byli ponižováni nebo byli okradeni. Videa a fotografie při tom pořízené se před zhruba čtyřmi lety dostaly na veřejnost, kde vyvolaly pobouření.

Ukazují totiž třeba, jak strážci lidi nutí lehnout si na matraci špinavou od zvratek, nebo jak jeden ze strážců stojí s nohou na krku na zemi spoutaného běžence. Jeden z německých policistů obrázky přirovnal k těm z Guantánama.

Poté, co se na dění v azylovém zařízení přišlo, vypověděla největší německá spolková země Severní Porýní-Vestfálsko smlouvu firmě, která ho spravovala.

Proces se kvůli velkému zájmu médií a veřejnosti nekoná v budově soudu, ale v kongresovém centru. Další stání jsou zatím naplánována do května příštího roku.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kolik migrantů vlastně pracuje? Tomuhle číslu neuvěříte

15.11.2018 22:28 Aktualizováno Švédský úřad práce čelí ostré kritice kvůli nové a podle kritiků až příliš optimistické zprávě o…

Neví, co dělají? Británie si odhlasovala brexit, teď je většina lidí proti

15.11.2018 21:49 Většina Britů se nyní staví proti odchodu své země z Evropské unie a přála by si o budoucnosti…

Navalnyj "rozdrtil" Rusko ve Štrasburku: Věznění bylo politicky motivované…

15.11.2018 21:46 Aktualizováno Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku dnes dospěl k závěru, že opakované zadržování lídra…

Estonsko se také postavilo OSN. Migrační pakt nepodpoří

15.11.2018 21:37 Estonsko nepodpoří globální pakt OSN o migraci, rozhodla na dnešním zasedání estonská vláda. Návrh…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama