Počet mrtvých stoupá. V troskách domů v Marseille našli další oběť

Již osmou oběť našli dnes záchranáři v sutinách dvou zchátralých domů, které se v pondělí zřítily v jihofrancouzském přístavním městě Marseille. Informovala o tom dnes agentura AFP, podle které by mohlo jít o poslední oběť neštěstí.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Trosky zřícených domů v Marseille

Záchranáři pátrali v troskách od pondělí, kdy se dva domy v centru Marseille zřítily. Během tohoto týdne našli těla celkem pěti mužů a tří žen. Úřady od počátku hovořily o pěti až osmi možných obětech. Hasiči nicméně na místě neštěstí ve čtvrti Noailles zůstávají a sutiny dál prohledávají.

Jeden ze zřícených domů byl "uzavřený a zazděný", informovala už dříve marseilleská radnice, která objekt v roce 2008 prohlásila za neobyvatelný a poté ho odkoupila. V sousedním domě bylo obydlených devět z deseti bytů. Částečně se zhroutil i třetí dům, který byl opuštěný a zazděný od léta 2012.

Na radnici jihofrancouzského města se v uplynulých dnech snesla vlna kritiky kvůli špatnému stavu městské zástavby, se kterým údajně nic nedělá. Vedení Marseille od pondělí nařídilo evakuaci několika budov v okolí zřícených domů.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Řecku živoří 74 tisíc uprchlíků, země slibuje radikální opatření

15.11.2018 16:54 V Řecku nyní žije 74.000 žadatelů o azyl. Vláda se jim snaží zajistit bydlení a zlepšit podmínky v…

Skotsko opět cení zuby. Brexit posiluje argument za nezávislost, míní…

15.11.2018 16:43 Aktualizováno Odchod Británie z Evropské unie každým dnem posiluje argumenty ve prospěch vyhlášení nezávislosti…

Kolik migrantů vlastně pracuje? Ve Švédsku je dusno kvůli nové zprávě

15.11.2018 16:42 Švédský úřad práce čelí ostré kritice kvůli nové a podle kritiků až příliš optimistické zprávě o…

Mayové se sype vláda. Rezignoval brexitový ministr Raab, posléze…

15.11.2018 14:13 Aktualizováno Kvůli nesouhlasu s návrhem brexitové dohody, který ve středu podpořil kabinet premiérky Theresy…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama