Charanzová se stala místopředsedkyní evropské strany ALDE

Evropská liberální strana ALDE dnes na kongresu v Madridu volila své místopředsedy a místopředsedkyně a jednou z nich se stala i česká europoslankyně za hnutí ANO Dita Charanzová. Místopředsedy byl rovněž zvolen Španěl Luis Garicano a Dán Henrik Bach Mortensen. Kongres podle Viktorie Plívové, která za Charanzovou o výsledcích jednání ČTK informovala, řešil také spolupráci s hnutím francouzského prezidenta Emmanuela Macrona Republika v pohybu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Dita Charanzová
doporučujeme

"Dohodli se na spolupráci před květnovými evropskými volbami i po nich," uvedla Plívová. Na rozdíl od evropských lidovců, kteří tento týden vybírali kandidáta do souboje o post příštího předsedy Evropské komise, ALDE na madridském sjezdu společného volebního lídra nevybírá.

„Evropské strany sdružené v ALDE spojuje zejména vize moderní liberální společnosti. To je i má představa o budoucnosti celé Evropské unie. V myšlenku společné unie silně věřím, proto jsem přesvědčena, že ji nesmíme oslabovat tím, že se bude vzdalovat lidem," uvedla nová místopředsedkyně ALDE Dita Charanzová. "Není nutné mít na řešení každého problému jednu šablonu z Bruselu, řešme společně jen to, co je nezbytně nutné. Jako je například otázka naší bezpečnosti," dodala.

Evropská unie by podle české europoslankyně měla mít zejména fungující jednotný trh, který nebude klást překážky byznysu a bude naopak zlepšovat život občanů. "Jen silná EU nás dokáže ochránit v globálních obchodních válkách, zajistí prosperitu i pracovní místa," doplnila Charanzová s tím, že je třeba, aby existovala Evropská unie, která bude silným hráčem na globálním trhu, ne "unie, která se sama zaplétá do sítí přehnané byrokracie".

Kongres evropských liberálů probíhá již od čtvrtka a účastní se ho více než tisícovka delegátů ze všech zemí Evropy. ALDE sdružuje víc než 60 politických stran z celé Evropy, mezi nimi právě také hnutí ANO. Straně předsedá nizozemský europoslanec Hans van Baalen, předsedou frakce ALDE v Evropském parlamentu je pak Guy Verhofstadt.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Europarlament schválil články 11 a 13. Konec internetu, jak ho známe?

26.03.2019 13:11 Evropští poslanci dnes schválili kontroverzní reformu ochrany autorských práv na internetu, jejímž…

Europoslanci podpořili návrh na zrušení střídání časů

26.03.2019 12:55 Evropští poslanci dnes podpořili plán na zrušení povinného střídání standardního a letního času v…

Babiš ve střetu zájmů? Eurokomise analyzuje materiály získané v Česku

26.03.2019 12:50 Evropská komise nyní analyzuje materiál získaný v rámci rozsáhlého auditu, který od ledna prováděla…

Nižší přídavky na děti cizinců? Rakousko odmítá kritiku, do Bruselu…

26.03.2019 12:42 Rakouská vláda dnes v dopise zaslaném Evropské komisi odmítla kritiku, která se na ní snesla kvůli…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama