Mladý Afričan pobouřil Itálii: Chtěl znásilnit ředitelku centra pro uprchlíky, Salvini zuří

Itálií otřásá další zločin, který má na svědomí žadatel o azyl. Italská agentura ANSA informuje o případu devatenáctiletého Nigerijce, který byl obviněn z pokusu o znásilnění. Nyní mu prý hrozí deportace.

Přidejte svůj názor 47 komentářů

Uprchlický tábor v Řecku
doporučujeme

Podle zpráv italských médií se nigerijský žadatel o azyl minulý pátek pokoušel znásilnit ředitelku přijímacího centra pro uprchlíky v italském městě Bressanone.

Muže však při činu vyrušili příslušníci italské bezpečnostní složky známé jako karabiniéři. Ti podle agentury reagovali na upozornění přímo z uvítacího centra,

Mladý žadatel o azyl se údajně nejprve zatčení bránil, ale nakonec byl zadržen a obviněn nejen ze sexuálního útoku a pokusu o znásilnění, ale i z napadení příslušníků bezpečnostních složek. Nyní ve vězení čeká na rozhodnutí soudce.

Jeho slyšení je naplánováno na dnešek, soud by měl posoudit, zda je Nigerijec vinen, nebo ne. Pokud bude odsouzen, bude zřejmě podle nové vyhlášky o bezpečnosti zároveň ihned zamítnuta jeho žádost o azyl a mladíka bude čekat okamžité vyhoštění ze země.

Italský ministr vnitra Matteo Salvini využil tohoto případu k tomu, aby zdůraznil význam nového nařízení, pod kterým je osobně podepsán a která nese jeho jméno. „Nyní, díky vyhlášce Salvini, je v takovém případě možné vyhoštění," uvedl Salvini.

 Ne všem se ale nová vyhláška líbí. V sobotu několik tisíc demonstrantů, mezi nimi i řada migrantů, prošlo Římem. Lidé protestovali proti „vyhlášce Salvini“ a obviňovali populistickou italskou vládu z „rasismu".

Zástupci nevládních organizací a sociálních center pochodovali po boku migrantů a opakovali svou výzvu, aby vláda migranty nenutila k návratu a nevyhošťovala je. „Pochodujeme proti nekontrolovanému rasismu, fašistické hrozbě, násilí na ženách, homofobii a jakémukoliv druhu diskriminace," uvedli protestů organizátoři.

Loading...
Vstupte do diskuze (47)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Shoda ohledně víceletého rozpočtu EU stále není

17.02.2020 21:55 Výhrady k aktuálnímu návrhu víceletého rozpočtu Evropské unie dali dnes najevo ministři členských…

Salvini opět provokoval, mluvil o potratech cizinek

17.02.2020 21:49 Vůdce italské opoziční pravicové strany Liga a bývalý ministr vnitra Matteo Salvini vyvolal v…

Šokující odhalení. Odinovi vojáci v Německu chystali masakr muslimů

17.02.2020 20:28 Aktualizováno Skupina extremistů zadržená v pátek při razii německé policie v šesti spolkových zemích zřejmě…

Kdo zabil Gruzínce v Berlíně? Podezřelý měl styky s ruskou FSB

17.02.2020 19:41 Další indicie nasvědčují zapletení Moskvy do srpnové vraždy Gruzínce v centru Berlína. V měsících…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama