V Rumunsku se zřejmě objevil Picassův obraz za miliony, před 6 lety byl ukraden

Obraz Hlava harlekýna od Pabla Picassa, který byl před šesti lety ukraden z galerie Kunsthal v nizozemském Rotterdamu, se možná objevil v Rumunsku. Dnes o tom podle agentur informovali místní vyšetřovatelé.

Přidejte svůj názor

Rumunsko, ilustrační foto
doporučujeme

"Vyšetřovatelé specializovaní na organizovaný zločin zjišťují, za jakých okolností malba podepsaná Picassem v hodnotě asi 800.000 eur (zhruba 20,7 milionu korun) byla v sobotu večer nalezena v župě Tulcea (na jihovýchodě Rumunska)," uvedli dnes zástupci zvláštního oddělení rumunského státního zastupitelství. Dodali, že pravost obrazu stále ověřují.

Na nizozemskou ambasádu v Bukurešti s obrazem přijela spisovatelka rumunského původu Mira Feticuová, která žije v Nizozemsku a která o této krádeži napsala knihu. Tvrdí, že obraz byl v župě Tulcea ukrytý pod kamenem.

Obraz Hlava harlekýna, který Picasso namaloval v roce 1971, ukradla v říjnu 2012 z rotterdamské galerie skupina zlodějů z Rumunska. Spolu s ním odnesli i několik dalších děl od předních světových malířů, jako je Henri Matisse nebo Claude Monet. V následujícím roce byl kvůli tomu odsouzen šéf tohoto gangu a jeho komplicové, ukradená díla se zatím najít nepodařilo. Rumunští odborníci se domnívají, že nejméně tři z nich pachatelé spálili, aby zničili důkazy.

Zástupci rotterdamské Kunsthal se k nálezu zatím nevyjádřili. Jeden bývalý kurátor této galerie ale o pravosti obrazu pochybuje. Na základě fotografií, které viděl, se domnívá, že je to pouhá kopie, napsala agentura DPA.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Španělé evakuovali kvůli požáru tisíce lidí

18.08.2019 19:16 Aktualizováno Kolem 4000 lidí se muselo evakuovat kvůli lesnímu požáru, který na španělském ostrově Gran Canaria…

Evropu zaplavila staronová droga. Je legální, úřadům jde na nervy

18.08.2019 18:45 Aktualizováno Inhaluje se z balónku nebo ze šlehačkové bombičky - díky rychlému opojení je rajský plyn mezi…

Madrid nabídl lodi Open Arms přístav na jihu Španělska

18.08.2019 14:07 Španělská vláda dnes nabídla humanitární lodi Open Arms, která kotví už přes dva týdny u italského…

Na dálnici v Chorvatsku shořel český autobus

18.08.2019 13:47 Aktualizováno Na dálnici v Chorvatsku u tunelu Ledenik shořel v sobotu večer český autobus vezoucí 49 lidí.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama