Lidmi otřásá skandál: Policie tajila brutální čin uprchlíků. Počkali si na 15letou dívku, dopadlo to špatně

V městečku Königs Wusterhausen, nacházejícím se ve spolkové zemi Braniborsko, měli podle policie minulé úterý zneužít dva Afgánci patnáctiletou dívku. Jeden z útočníků je již ve vazbě, druhého zatím policie nedopadla.

Přidejte svůj názor 56 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto

Podle německého deníku Bild se útok odehrál na místních veřejných záchodcích. Muž, policií identifikovaný jako Mohammad F. (21) a jeho kamarád (18) se s dívkou měli nejprve procházet, na místě činu ji pak zatáhli do budovy kde ji Mohammad F. znásilnil. Druhý útočník měl dívku během útoku držet.

Oběť trestný čin nahlásila o dva dny později. Podle policistů však byla dívka natolik traumatizovaná, že nebyla schopna vypovídat. Vyslechnuta tedy byla až v pátek, kdy také policii sdělila jméno hlavního pachatele. Ten byl ještě ve stejný den zadržen a umístěn do vazby. Pachatele, který dívku pomáhal při útoku držet, policie zatím ještě nemá.

Mohammad F. je žadatelem o azyl, který do Německa přišel jako mladistvý a policii je už znám pro ublížení na zdraví. Identita druhého z mužů zatím nebyla uveřejněna, podle Bildu se však jedná o osmnáctiletého kamaráda Mohammada, který také pochází z Afghánistánu.

Policie byla také dotazována, proč nezveřejnila tyto informace dříve. Její mluvčí řekl, že by „dřívější tisková konference neměla smysl, protože v danou chvíli nemohli ještě pachatele jmenovat.“ Bild nicméně cituje anonymní zdroj z policie, podle kterého byl za zpozděním tlak města, které se obávalo, že by zveřejnění mohlo vyvolat podobné reakce jako incident z Freiburgu.

Tím měli na mysli případ z letošního října, kdy byla na místní diskotéce zdrogována a následně hromadně znásilněna osmnáctiletá studentka. Z tohoto činu bylo nakonec obviněno sedm Syřanů a jeden Němec. Na incident pak reagovali i pravicoví extrémisté, kteří uspořádali demonstrace, během kterých došlo ke střetům s jejich odpůrci.

Vstupte do diskuze (56)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Závadné hovězí z Polska se salmonelou patří Animalcu z Agrofertu

20.02.2019 18:32 Hovězí maso se salmonelou dovezené z Polska patří společnosti Animalco ze skupiny Agrofert…

Bulhar sekerou brutálně vyvraždil rodinu. Dostal mírný trest

20.02.2019 17:58 Rozsudek s třicetiletým trestem vězení vynesl dnes soud v bulharském Šumenu nad 64letým mužem,…

Huawei se dočkal zastání. Británie se postavila proti USA

20.02.2019 17:49 Británie je schopna zvládat bezpečnostní rizika spojená s používáním zařízení čínské společnosti…

Macron a Benalla? Skandál v Elysejském paláci je vážnější, než se myslelo

20.02.2019 17:36 Aktualizováno Vyšetřovací komise francouzského Senátu, která se zabývala skandálem kolem Alexandra Benally, dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama