Lidmi otřásá skandál: Policie tajila brutální čin uprchlíků. Počkali si na 15letou dívku, dopadlo to špatně

V městečku Königs Wusterhausen, nacházejícím se ve spolkové zemi Braniborsko, měli podle policie minulé úterý zneužít dva Afgánci patnáctiletou dívku. Jeden z útočníků je již ve vazbě, druhého zatím policie nedopadla.

Přidejte svůj názor 56 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Podle německého deníku Bild se útok odehrál na místních veřejných záchodcích. Muž, policií identifikovaný jako Mohammad F. (21) a jeho kamarád (18) se s dívkou měli nejprve procházet, na místě činu ji pak zatáhli do budovy kde ji Mohammad F. znásilnil. Druhý útočník měl dívku během útoku držet.

Oběť trestný čin nahlásila o dva dny později. Podle policistů však byla dívka natolik traumatizovaná, že nebyla schopna vypovídat. Vyslechnuta tedy byla až v pátek, kdy také policii sdělila jméno hlavního pachatele. Ten byl ještě ve stejný den zadržen a umístěn do vazby. Pachatele, který dívku pomáhal při útoku držet, policie zatím ještě nemá.

Mohammad F. je žadatelem o azyl, který do Německa přišel jako mladistvý a policii je už znám pro ublížení na zdraví. Identita druhého z mužů zatím nebyla uveřejněna, podle Bildu se však jedná o osmnáctiletého kamaráda Mohammada, který také pochází z Afghánistánu.

Policie byla také dotazována, proč nezveřejnila tyto informace dříve. Její mluvčí řekl, že by „dřívější tisková konference neměla smysl, protože v danou chvíli nemohli ještě pachatele jmenovat.“ Bild nicméně cituje anonymní zdroj z policie, podle kterého byl za zpozděním tlak města, které se obávalo, že by zveřejnění mohlo vyvolat podobné reakce jako incident z Freiburgu.

Tím měli na mysli případ z letošního října, kdy byla na místní diskotéce zdrogována a následně hromadně znásilněna osmnáctiletá studentka. Z tohoto činu bylo nakonec obviněno sedm Syřanů a jeden Němec. Na incident pak reagovali i pravicoví extrémisté, kteří uspořádali demonstrace, během kterých došlo ke střetům s jejich odpůrci.

Loading...
Vstupte do diskuze (56)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Drama v Německu: Na velikonoční mši vtrhl Somálec, který útočil na věřící.…

24.04.2019 22:58 Aktualizováno Více než 20 lidí bylo zraněno v jednom z německých kostelů poté, co v chrámu vypukla masové panika.…

loading...

Meghan opustí zemi, William bude králem. Královský palác odklidí vévodkyni…

24.04.2019 22:58 Aktualizováno Vévodkyně Meghan každým dnem přivede na svět nového královského potomka, se svým manželem princem…

Další rána Zemanovi. I Slováky vidí Trump raději než jeho

24.04.2019 22:58 Aktualizováno Americký prezident Donald Trump upřednostnil schůzku s premiérem Andrejem Babišem před možným…

Dvojice ruských komiků zesměšnila Macrona

24.04.2019 21:52 Dvojice ruských komiků tvrdí, že se jim podařilo vystřelit si z francouzského prezidenta Emmanuela…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama