Tragédie na Slovensku: V domě uhořelo pět lidí, z toho čtyři děti

Pět lidí, z toho čtyři děti, zemřelo v noci na dnešek při požáru domu na východním Slovensku. K neštěstí došlo v obci Richnava nedaleko města Krompachy a důvod zatím není jasný.

Policie SR, ilustrační fotografie
doporučujeme

Oheň vypukl ve čtyřpokojovém přízemním objektu a při požáru se propadla střecha domu. Na místo byli vysláni experti ministerstva vnitra, kteří mají zjistit příčiny.

Policie uvedla, že při neštěstí zahynula osmadvacetiletá osoba a čtyři děti ve věku pět až devět let. Podle médií šlo o matku a její dcery. Příbuzní obětí podle televize Markíza za pravděpodobnou označili možnost, že požár založila sama matka.

Večer před tragédií žena na pohřební hostině po úmrtí svého otce údajně prohlásila, že chce skoncovat se životem. Televize také uvedla, že v minulosti ženu opustil manžel a že měla sebevražedné sklony.

Nejtragičtější požáry na Slovensku

24. dubna 1999 - Při požáru, který vypukl v noci na 24. dubna v Rožňavě na východním Slovensku, zahynuly dvě děti, dvouletý chlapec a tříletá holčička. Byly nalezeny v posteli a pravděpodobně zemřely udušením ještě před vypuknutím ohně.

6. ledna 2004 - Požár dřevěné chatrče ve východoslovenské obci Huncovce v noci na 6. ledna připravil o život dvouleté děvčátko a oba jeho rodiče. Tragédii pravděpodobně zavinil nebezpečný systém vytápění na pevné palivo.

3. srpna 2007 - Požár, který v noci na 3. srpna zachvátil ubytovnu pro sociálně slabší rodiny v Kysuckém Novém Mestě na středním Slovensku, nepřežili čtyři lidé. Na místě požáru byla podle policie nalezena čtyři ohořelá lidská těla.

14. března 2011 - Při požáru rodinného domu ve východoslovenské Lomničce zemřela v noci na 14. března mladá matka se čtyřmi dětmi, nejmladší syn byl týden starý, další chlapci byli ve věku tři a pět let, děvče ve věku jeden a půl roku.

31. ledna 2015 - Požár v domově pro seniory v Hurbanově na jižním Slovensku zaplatili životem dva lidé. Plameny zasáhly jeden z pokojů, těla obětí tam našli přivolaní hasiči, kteří požár zlikvidovali.

17. prosince 2015 - Při požáru domu v obci Sačurov u Vranova nad Topľou zahynuly tři děti.

7. prosince 2017 - Při požáru chatrče v osadě Jarovnice nedaleko Sabinova na východním Slovensku zemřeli v noci na 7. prosince dva lidé. Oheň vypukl v provizorním menším příbytku v obci a při požáru se propadla střecha objektu. Hasiči našli ohořelé pozůstatky dvou osob, patrně manželský pár, který bydlel v osadě.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vymýtit covid-19 potrvá dlouhé roky, varuje profesor imunologie

24.10.2020 22:03 Aktualizováno NÁZOR - Většina vědců soudí, že přísná kontrola, včetně efektivního trasování, testování a izolace,…

Francie a Itálie hlásí rekordní denní přírůstky nakažených covidem

24.10.2020 21:57 Francie a Itálie dnes hlásí nejvyšší denní přírůstky potvrzených případů nákazy koronavirem od…

Španělsko kvůli koronaviru směřuje k vyhlášení nouzového stavu

24.10.2020 20:36 Španělsko směřuje k vyhlášení nouzového stavu kvůli koronaviru, vláda tak nejspíš učiní v neděli na…

Šéf slovenského parlamentu Kollár měl vážnou nehodu

24.10.2020 19:45 Předseda slovenského parlamentu Boris Kollár měl dnes vážnou dopravní nehodu, uvádí slovenská média…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama