Slovenskem otřásá hádka politiků. Fico se nevybíravě pustil do Kisky

Předseda nejsilnější slovenské vládní strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD) a někdejší premiér Robert Fico označil současného prezidenta Andreje Kisku za "prázdnou bublinu", která nadává na vlastní stát. Slovensko potřebuje jiného prezidenta, kterého budou přijímat ve světě, prohlásil Fico, Kiskův častý kritik, v televizi TA3.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Andrej Kiska, slovenský prezident

Šéf Směru-SD také prezidenta obvinil z toho, že kdyby měl výkonné pravomoci, "navozil by na Slovensko tisíce migrantů". Fico patřil mezi odpůrce paktu o migraci OSN, který slovenská vláda, stejně jako už dříve ta česká, nedávno odmítla. Kiska během debat o migračním paktu slovenským politikům připomínal, že dohoda jejich zemi neukládá žádné povinnosti ohledně přijímání migrantů a kritizoval je za to, že mnohé z nich slovo "migrace" žene k populistickým vyjádřením.

Slováci budou na jaře příštího roku v přímé volbě vybírat nového prezidenta. Kiska už dříve oznámil, že se o znovuzvolení ucházet nebude. Směr ještě žádného kandidáta nenominoval, ale podle Fica to bude známý člověk, který "nebude potřebovat kampaň".

Vztahy mezi Kiskou a Ficem, kterého současná hlava státu porazila před čtyřmi lety ve druhém kole prezidentských voleb, jsou dlouhodobě napjaté. Vyhrotily se zejména letos v zimě během krize po vraždě investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky, kdy se ukázalo, jak hluboká je nedůvěra Slováků ve stát. Fico v březnu na post premiéra rezignoval.

Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Při požáru v lyžařském středisku Courchevel ve Francii zemřeli dva lidé

20.01.2019 11:31 Nejméně dva mrtvé si vyžádal velký požár, který dnes časně ráno vypukl v ubytovně pro sezonní…

V Paříži demonstrovalo 7000 členů žlutých vest, chtěli demisi Macrona

19.01.2019 22:00 Aktualizováno Ve Francii se dnes konal další, v některých městech již desátý sobotní protest žlutých vest,…

Bulharská policie zadržela 43 podezřelých z terorismu

19.01.2019 18:39 Speciální jednotky bulharské policie při velké páteční akci zadržely na více místech země 43 osob…

Po pádu lavin v Jižním Tyrolsku zahynuli dva lidé

19.01.2019 18:07 Při pádu lavin na dvou různých místech v italském Jižním Tyrolsku dnes přišli o život dva lidé. S…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama