Británie zvažuje limity kalorií pro hotová jídla. Šílenost, oponují ekonomové

Jídlo, které se v Británii podává v restauracích a které nabízejí supermarkety by v rámci boje s obezitou mohlo podléhat limitům pro energetické hodnoty. Plány zavést horní hranice obsahu kalorií zvažuje podle televize Sky britská zdravotnická služba (PHE).

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Změny by měly zásadní dopad na potravinářský průmysl, který by musel přizpůsobit své recepty a způsoby vaření, aby snížil obsah kalorií a vyhověl předpisům.

"Děti a dospělí běžně konzumují příliš mnoho kalorií a těžká obezita u dětí ve věku deseti až jedenácti let dosáhla zatím nejvyšší úrovně," konstatovala ředitelka PHE pro oblast výživy a obezity Alison Tedstoneová.

PHE ročně vydá na léčbu nemocí s nadváhou a obezitou 6,1 miliardy liber (přes 175 miliard Kč).

Program snižování energetické hodnoty je v počátcích, směrnice se očekává na jaře příštího roku. Například kalorická hodnota hlavních chodů v restauracích by neměla přesáhnout 951 kalorií, sendviče nebo salátu jako hlavního jídla 550 a porce hranolek v restauracích 416 a v supermarketech 302 kalorií.

Chris Snowdon z Institutu pro ekonomické záležitosti označil plány PHE za "svévolné, nevědecké a nerealistické". "Je smysluplné nabídnout poradenství ohledně denní spotřeby kalorií, ale nastavovat limit na jednotlivá jídla je šílené," řekl Snowdon.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Finskem otřásla série znásilnění, podezřelými jsou migranti. Země zpřísní…

16.01.2019 14:50 V reakci na sérii případů znásilnění, z nichž jsou obviňováni migranti, je finský parlament…

Brexit se rušit ani odkládat nebude? Mayová chce po Bruselu další záruky

16.01.2019 14:42 Aktualizováno Vláda premiérky Theresy Mayové neplánuje odložit odchod Británie z Evropské unie, prohlásila dnes…

Proč Mayová s brexitovou dohodou pohořela? Toto říkají čeští politologové

16.01.2019 13:57 Za úterním odmítnutím brexitové dohody britským parlamentem stojí podle odborníků neúspěšné hledání…

Nejhorší scénář je zde: EU se musí připravit na brexit bez dohody, Farage…

16.01.2019 13:39 Aktualizováno Evropská unie se po úterním hlasování britského parlamentu, který odmítl návrh brexitové dohody,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama