Panika na vánoční mši: Muslimský migrant v kostele začal vykřikovat slova o Alláhovi

O pořádný rozruch se na severu Itálie postaral marocký migrant. Muž způsobil paniku tím, že na Štědrý den vstoupil do kostela a během během mše křičel slova o "Alláhovi" a další věty v arabštině.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Kostely
doporučujeme

Pětatřicetiletý muslim začal křičet během čtení evangelia. A protože přitom držel jednu ruku za zády, vypukla panika. Někteří se totiž domnívali, že by mohl být ozbrojený, píše italský deník La Repubblica.

Starostovi města a dalším mladým mužům se podařilo muže zpacifikovat a dostat ven z kostela. Ukázalo se, že ozbrojený nebyl. Starosta i přesto přivolal italskou vojenskou policii, takzvané karabibiéry, kteří Maročana zatkli a a odvezli ho na místní policejní stanici.

Podle četníků se migrant přestěhoval z lombardského města Maclodia do nedalekého Travagliatu před šesti měsíci. Podle deníku zřejmě absolvoval několikakilometrovou cestu jen proto, aby navštívil kostel, dodává agentura ANSA.

Loading...
Vstupte do diskuze (18)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Otřesná situace v uprchlickém táboře. Řecko upírá péči vážně nemocným dětem

24.01.2020 18:19 Řecká vláda v táboře Moria na ostrově Lesbos cíleně neposkytuje adekvátní zdravotní péči nejméně…

EU jmenovala svého prvního velvyslance v Británii

24.01.2020 17:55 Historicky prvním velvyslancem EU ve Spojeném království se stane Portugalec Joao Vale de Almeida.…

Střelba v Německu: Šest mrtvých, množí se spekulace

24.01.2020 17:38 Aktualizováno Šest příbuzných zastřelil dnes ve městě Rot am See na jihozápadě Německa šestadvacetiletý Němec.…

Bulharsko vypovědělo dva ruské diplomaty, jsou podezřelí ze špionáže

24.01.2020 16:52 Aktualizováno Dva ruští diplomati byli dnes vypovězeni z Bulharska poté, co je bulharská prokuratura obvinila ze…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama