Zdravotní sestra kvůli bolesti brala ibuprofen. Lékaři jí sdělili děsivou diagnózu

Dvaadvacetiletá Chantal Smitsová pracuje jako zdravotní sestra a dlouhodobě trpěla únavou a bolestí hlavy. Přikládala to časovému vytížení a nedostatku spánku, neboť při práci se věnovala i škole. Lékaři ale nakonec došli k děsivému zjištění.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Lidé
doporučujeme

Chantal pracuje jako asistentka neurologického oddělení v nemocnici St. George 's Hospital v Londýně. Čtyři roky ale trpěla bolestmi a únavou, což přikládala na vrub práci a studiu.

"Pracovala jsem 40 hodin týdně a o víkendech jsem se věnovala studiu. Proto jsem byla přesvědčena, že jsem jen unavená a čekala jsem, že se všechno změní, když dostuduji, a dopovala jsem se ibuprofenem a paracetamolem," řekla britským médiím.

Mladá žena se nakonec vypracovala k vytouženému místu asistentky, příznaky ale neustupovaly. Následně začala mít podivné vjemové halucinace.

"Pak jsem se na jednom plakátu na našem oddělení dočetla, že dlouhodobá únava a příležitostné halucinace a poruchy zraku mohou být příznaky mozkového nádoru," uvedla dívka.

Jako zdravotní sestra denně pracovala s pacienty s touto diagnózou, sama si ale prý nedokázala připustit, že i ji potkala tato nemoc. Nakonec podstoupila vyšetření, které ji prokázalo a potvrdilo přítomnost tumoru v mozkovém kmeni.

Poloha nádoru je bohužel podle lékařů velmi nešťastná a nelze provést biopsii. Nikdo tak zatím neví, jestli je zhoubný nebo ne. Dívka proto každé tři měsíce chodí na vyšetření a lékaři monitorují velikost jejího nádoru. Zatím neroste, což je pro ženu dobrá zpráva.

"Moje diagnóza je čekání a já nechci čekat na to, co přijde, se založenýma rukama. Chodím do práce, cvičím jógu a nemyslím na to, co bude. To budu řešit až to přijde," dodává Chantal.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Razie v Německu: Policie prohledává byty islamistů, chystali útok

18.07.2019 14:35 Aktualizováno Německá policie v nejlidnatější spolkové zemi Severním Porýní-Vestfálsku od brzkého rána prohledává…

"Pobíhali dokola jako idioti!" Timmermans svými výroky o brexitu naštval…

18.07.2019 14:03 První místopředseda Evropské komise Frans Timmermans v rozhovoru s BBC prohlásil, že když britští…

Europarlament se zlobí. Chce zničit Madura sankcemi, v další rezoluci…

18.07.2019 13:41 Další sankce vůči představitelům venezuelského režimu, kteří jsou zodpovědní za represe a…

Padly tresty za posprejování Karlova mostu, památku poničili turisté z…

18.07.2019 13:33 Aktualizováno Za posprejování Karlova mostu v Praze uložil dnes soud dvojici německých turistů roční podmínky,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama