Zdravotní sestra kvůli bolesti brala ibuprofen. Lékaři jí sdělili děsivou diagnózu

Dvaadvacetiletá Chantal Smitsová pracuje jako zdravotní sestra a dlouhodobě trpěla únavou a bolestí hlavy. Přikládala to časovému vytížení a nedostatku spánku, neboť při práci se věnovala i škole. Lékaři ale nakonec došli k děsivému zjištění.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Lidé

Chantal pracuje jako asistentka neurologického oddělení v nemocnici St. George 's Hospital v Londýně. Čtyři roky ale trpěla bolestmi a únavou, což přikládala na vrub práci a studiu.

"Pracovala jsem 40 hodin týdně a o víkendech jsem se věnovala studiu. Proto jsem byla přesvědčena, že jsem jen unavená a čekala jsem, že se všechno změní, když dostuduji, a dopovala jsem se ibuprofenem a paracetamolem," řekla britským médiím.

Mladá žena se nakonec vypracovala k vytouženému místu asistentky, příznaky ale neustupovaly. Následně začala mít podivné vjemové halucinace.

"Pak jsem se na jednom plakátu na našem oddělení dočetla, že dlouhodobá únava a příležitostné halucinace a poruchy zraku mohou být příznaky mozkového nádoru," uvedla dívka.

Jako zdravotní sestra denně pracovala s pacienty s touto diagnózou, sama si ale prý nedokázala připustit, že i ji potkala tato nemoc. Nakonec podstoupila vyšetření, které ji prokázalo a potvrdilo přítomnost tumoru v mozkovém kmeni.

Poloha nádoru je bohužel podle lékařů velmi nešťastná a nelze provést biopsii. Nikdo tak zatím neví, jestli je zhoubný nebo ne. Dívka proto každé tři měsíce chodí na vyšetření a lékaři monitorují velikost jejího nádoru. Zatím neroste, což je pro ženu dobrá zpráva.

"Moje diagnóza je čekání a já nechci čekat na to, co přijde, se založenýma rukama. Chodím do práce, cvičím jógu a nemyslím na to, co bude. To budu řešit až to přijde," dodává Chantal.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovák donutil nezletilou dceru k sňatku, v nové rodině zažila peklo

21.01.2019 22:01 Aktualizováno Otec nezletilého děvčete z jižního Slovenska získal podle vyšetřovatelů za její nucený sňatek 3000…

Zemřel Jindřich Orleánský, potomek posledního francouzského krále

21.01.2019 21:41 Ve Francii dnes ve věku 85 let zemřel Jindřich Orleánský (Henri d'Orléans), jenž byl potomkem…

Roztržka kvůli Barnevernetu: Rozzlobené Norsko žádá Varšavu, aby odvolala…

21.01.2019 21:29 Norské ministerstvo zahraniční vyzvalo Varšavu, aby kvůli nepřijatelnému chování odvolala svého…

U řecko-tureckých hranic byli zatčeni špióni, jeden pomáhal uprchlíkům

21.01.2019 20:50 Ze špionáže dnes obvinil řecký prokurátor 25letého Brita a 29letého řeckého vojáka, kteří byli…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama