Proběhl útok na politika AfD jinak, než tvrdil? Videozáznamy vrhají na kauzu nové světlo

Frank Magnitz, poslanec za krajně pravicovou stranu Alternativa pro Německo (AfD), byl předevčírem napaden neznámými útočníky. Podle jeho výpovědi ho napadli tři muži kusem dřeva. Útok vyvolal v Německu vlnu pobouření. Nyní se však zdá, že incident proběhl jinak, než jak ho Magnitz popsal.

Přidejte svůj názor 71 komentářů

Frank Magnitz

K útoku na poslance a šéfa regionální buňky Alternativy pro Německo (AfD) došlo v pondělí pozdě odpoledne. Frank Magnitz tvrdil, že byl trojicí neidentifikovaných pachatelů surově napaden. Podle jeho výpovědi ho měli útočníci nejprve udeřit zezadu kusem dřeva. Na zemi do něj měli ještě kopat, než ztratil vědomí.

AfD v úterý zveřejnila fotografii, která zachycovala Magnitze v nemocnici s rozbitou hlavou. V popisu uvedla, jak k napadení mělo dojít. „Bili ho kusem dřeva, dokud neupadl do bezvědomí. Potom do něj na zemi kopali.“

"Je téměř zázrak, že to moje lebka vydržela," řekl Magnitz pro německý deník Handelsblatt. "Tohle byl pokus o vraždu." Od ještě horších následků ho prý uchránili nedaleko se nacházející dělníci, kteří útočníky zaplašili a zavolali ambulanci.

Některá německá média však nyní informují, že se útok nejspíš odehrál jinak. Podle stanice Deutsche Welle (DW) vyšetřovatelé dnes na základě kamerových záznamů politikovu verzi zpochybnili.

Ve vyjádření od policie, které získala německá zpravodajská agentura DPA, údajně stojí, že byl Magnitz jedním z útočníků udeřen loktem. Má to patrné na záznamu z bezpečnostní kamery. „Nezaznamenali jsme použití žádného předmětu,“ řekla mluvčí policie. Některá média dokonce píší, že útočník do Magnitze pouze strčil.

Poté, co spadl na zem, v útoku nepokračovali. „Pachatelé utekli okamžitě po útoku,“ řekl agentuře DPA mluvčí státního zastupitelství v Brémách Frank Passade. „Předpokládáme, že všechna ta zranění (Magnitz) utrpěl pouze v důsledku pádu,“ dodal.

Policie včera oznámila, že útok mohl být politicky motivovaný. Tak ho vnímala i politikova strana AfD. Podle stanice Deutsche Welle vinili její členové z incidentu „krajně levicovou skupinu Antifa, vládní sociální demokraty (SPD) a extrémně-levicové teroristy“.

Zatím však není jisté ani to, zda měl čin skutečně politický motiv. Magnitz dnes sám přiznal, že to tak nemuselo být. Připustil, že se mohlo jednat o pokus o loupež. Policie zatím nikoho z útočníků nezadržela a případ nadále vyšetřuje jako těžké ublížení na zdraví. 

Vstupte do diskuze (71)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Finskem otřásla série znásilnění, podezřelými jsou migranti. Země zpřísní…

16.01.2019 22:14 Aktualizováno V reakci na sérii případů znásilnění, z nichž jsou obviňováni migranti, je finský parlament…

Tsiprasova vláda získala důvěru, schválení makedonské dohody je o krok blíž

16.01.2019 22:02 Vláda řeckého premiéra Alexise Tsiprase dnes těsně získala důvěru parlamentu. Zažehnala tím vládní…

Mayová ustála hlasování parlamentu o nedůvěře, bylo to těsné

16.01.2019 21:28 Aktualizováno Britská premiérka Theresa Mayová den po odmítnutí brexitové dohody Dolní sněmovnou přečkala…

Maršál z NATO varuje: Největší nebezpečí představují Rusko a terorismus

16.01.2019 20:08 Aktualizováno Rusko a mezinárodní teroristické organizace představují největší nebezpečí pro 29 členských států…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama