Kam se ztrácejí migranti? V Německu pohřešují stovky dětských uprchlíků

Stovky dětí z řad uprchlíků a imigrantů po příjezdu do země zmizí. Podle statistiky německé federální policie postrádají aktuálně tamní úřady informace o více než 880 dětech mladších třinácti let. Ozývají se proto hlasy, které volají po lepší ochraně dětských uprchlíků.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Uprchlíci, ilustrační fotografie

V roce 2015, kdy do Evropy přišlo více jak milion uprchlíků a imigrantů, zveřejnil Interpol statistiku, podle níž se pohřešovalo přinejmenším 10 000 dětí. Aktuální údaje z Německa ale ukazují, že se děti nadále ztrácejí.

S informací přišel web Info Migrants. Děti často z přijímacích zařízení odcházejí kvůli nevyhovujícím podmínkám, nebo proto, že se stanou obětí obchodu s lidmi.

Německý Spolkový kriminální úřad (BKA) uvádí, že v seznamu pohřešovaných uprchlíků registruje přinejmenším 884 dětí, kterým je méně než 13 let. V říjnu minulého roku bylo v této kategorii 902 osob.

Podle BKA jsou čísla pouhými odhady, protože je občas těžké zjistit pravou identitu pohřešovaných dětí. To se týká obzvláště těch, které se v zemi ocitli bez doprovodu příbuzných.

Zhruba trojnásobně vyšší je číslo u dětí mezi 14 a 17 lety. Těch aktuálně kriminalisté pohřešují přinejmenším 2 308. V říjnu minulého roku to bylo 2 566. Z větší části se podle Spolkového kriminálního úřadu jedná o mladíky, pohřešovaných dívek je výrazně méně.

Nezisková organizace The Deutsches Kinderhilfswerk, která v zemi dětem pomáhá, proto volá po lepším systému ochrany těchto dětí, a to jak na národní, tak i na mezinárodní úrovni.

Vstupte do diskuze (18)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mayová představila brexitový plán B. Chce jednat s Bruselem, ten to odmítá

21.01.2019 17:39 Britská premiérka Theresa Mayová dnes poslancům řekla, že od nich bude chtít vyjasnění jejich…

EU uvalila sankce na agenty GRU kvůli novičoku, Británie a ČR rozhodnutí…

21.01.2019 16:53 Aktualizováno Evropská unie uvalila sankce na dva důstojníky ruské vojenské rozvědky GRU, a také na šéfa této…

Strach v Londonderry: Po sobotní explozi byl vyhlášen nový poplach

21.01.2019 16:48 Aktualizováno Maskovaní muži dnes v severoirském Londonderry unesli dvě vozidla, do nichž podle policie patrně…

Boj s dezinformacemi? EU hodlá přitvrdil. Zasedne bezpečnostní rada, řekl…

21.01.2019 16:23 Bezpečnostní rada státu bude v únoru řešit, který český úřad má být odpovědný za kontakt s…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama