V Německu evakuovali několik soudů, anonym rozeslal výhrůžné e-maily

Soudní budovy v sedmi německých městech dnes obdržely bombovou hrozbu rozeslanou e-mailem a kromě Hamburku musely být evakuovány. Při prohlídkách objektů se ukázalo, že šlo o planý poplach, žádná výbušnina nalezena nebyla. Hrozba se vedle Hamburku týkala soudů v Postupimi, Saarbrückenu, Magdeburku, Erfurtu, Wiesbadenu a Kielu, informovala agentura DPA.

Přidejte svůj názor

Německá policie, ilustrační foto

Policie potvrdila, že ve všech případech hrozba přišla elektronickou poštou. Přitom v Magdeburku šlo o hrozbu útokem na celoněmecké úrovni. Odesílatelem byl údajně anonym, jen v případě Hamburku a Kielu byla hrozba podepsána "nacionalistická ofenziva".

Například v braniborské metropoli Postupimi muselo tamní justiční komplex opustit zhruba 200 lidí. Budova byla prohledána s pomocí speciálně vycvičeného psa a okolí budovy bylo policejně uzavřeno. Ve Wiesbadenu bylo z rozlehlého justičního centra evakuováno na 600 lidí.

V Erfurtu soudní budovu opustilo kolem 30 úředníků. Ani tam však speciálně vycvičení psi nic nenašli a práce mohla být brzy odpoledne opět obnovena.

V uplynulých týdnech podle DPA zaměstnaly bombové hrozby zásahové síly také na zemských soudech ve spolkové zemi Šlesvicko-Holštýnsko. Ani v jednom případě se podezřelé předměty nenašly.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francouzská ministryně pojmenovala svého kocoura Brexit

19.03.2019 03:52 Francouzská ministryně pro evropské záležitosti Nathalie Loiseauová dala svému kocourovi nezvyklé…

Francii došla trpělivost. Po málem upálených dětech našla bič na žluté…

18.03.2019 22:09 Aktualizováno Osmnáctý víkend po sobě prošel centrem Paříže protest žlutých vest. Ačkoliv se ho účastní méně lidí…

Francie držela ve vazbě dalšího českého řidiče, který měl v kamionu…

18.03.2019 20:39 V neděli 17. března byl pro podezření z pašeráctví ve Francii vzat do předběžné vazby další český…

Podezřelý ze střelby v Utrechtu byl zadržen, stupeň ohrožení snížen

18.03.2019 20:06 Aktualizováno Sedmatřicetiletý Turek Gökmen Tanis podezřelý ze střelby v tramvaji v Utrechtu, při které dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama