V Německu evakuovali několik soudů, anonym rozeslal výhrůžné e-maily

Soudní budovy v sedmi německých městech dnes obdržely bombovou hrozbu rozeslanou e-mailem a kromě Hamburku musely být evakuovány. Při prohlídkách objektů se ukázalo, že šlo o planý poplach, žádná výbušnina nalezena nebyla. Hrozba se vedle Hamburku týkala soudů v Postupimi, Saarbrückenu, Magdeburku, Erfurtu, Wiesbadenu a Kielu, informovala agentura DPA.

Přidejte svůj názor

Německá policie, ilustrační foto

Policie potvrdila, že ve všech případech hrozba přišla elektronickou poštou. Přitom v Magdeburku šlo o hrozbu útokem na celoněmecké úrovni. Odesílatelem byl údajně anonym, jen v případě Hamburku a Kielu byla hrozba podepsána "nacionalistická ofenziva".

Například v braniborské metropoli Postupimi muselo tamní justiční komplex opustit zhruba 200 lidí. Budova byla prohledána s pomocí speciálně vycvičeného psa a okolí budovy bylo policejně uzavřeno. Ve Wiesbadenu bylo z rozlehlého justičního centra evakuováno na 600 lidí.

V Erfurtu soudní budovu opustilo kolem 30 úředníků. Ani tam však speciálně vycvičení psi nic nenašli a práce mohla být brzy odpoledne opět obnovena.

V uplynulých týdnech podle DPA zaměstnaly bombové hrozby zásahové síly také na zemských soudech ve spolkové zemi Šlesvicko-Holštýnsko. Ani v jednom případě se podezřelé předměty nenašly.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

EU uvalila sankce na agenty GRU kvůli novičoku, Británie a ČR rozhodnutí…

21.01.2019 16:53 Aktualizováno Evropská unie uvalila sankce na dva důstojníky ruské vojenské rozvědky GRU, a také na šéfa této…

Strach v Londonderry: Po sobotní explozi byl vyhlášen nový poplach

21.01.2019 16:48 Aktualizováno Maskovaní muži dnes v severoirském Londonderry unesli dvě vozidla, do nichž podle policie patrně…

Boj s dezinformacemi? EU hodlá přitvrdil. Zasedne bezpečnostní rada, řekl…

21.01.2019 16:23 Bezpečnostní rada státu bude v únoru řešit, který český úřad má být odpovědný za kontakt s…

Brexitový plán B nebude? Mayová nemění kurz, kompromis s opozicí zavrhla

21.01.2019 14:53 Aktualizováno Britská premiérka Theresa Mayová se bude nadále pokoušet získat pro svou dohodu o brexitu podporu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama