Syřan, který byl v Maďarsku odsouzen na 5 let, bude ze země vyhoštěn

Maďarský soud dnes rozhodl o podmínečném propuštění Syřana, který byl původně odsouzen na deset let za ilegální překročení hranice a za účast na střetech s policií v roce 2015. Ahmad H. bude ihned po propuštění z Maďarska vyhoštěn, oznámila agentura MTI.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Uprchlíci, ilustrační foto

Odsouzený byl součástí skupiny migrantů, kteří 16. září 2015 ilegálně překročili hranice do Maďarska. S pomocí tlampače pak promlouval k davu stovek migrantů, kteří si házením kamenů po policistech vynutili otevření hraniční brány. Policie tehdy proti migrantům použila vodní děla a slzný plyn. Desítky lidí byly zraněny - migranti, policisté i novináři.

Maďarská justice Syřanovo počínání hodnotila jako teroristický čin, v roce 2016 byl odsouzen na deset let nepodmíněně. Výši trestu tehdy kritizovala například mezinárodní organizace na ochranu lidských práv Amnesty International, která podle agentury AP uvedla, že maďarské úřady "démonizují uprchlíky, migranty a lidi, kteří hledají ochranu."

Loni v září soud v odvolacím řízení Syřanův trest zmírnil na pět let. Muž bude příští týden propuštěn a vyhoštěn po odpykání dvou třetin tohoto trestu, tedy čtyřiceti měsíců.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Francouzská ministryně pojmenovala svého kocoura Brexit

19.03.2019 03:52 Francouzská ministryně pro evropské záležitosti Nathalie Loiseauová dala svému kocourovi nezvyklé…

Francii došla trpělivost. Po málem upálených dětech našla bič na žluté…

18.03.2019 22:09 Aktualizováno Osmnáctý víkend po sobě prošel centrem Paříže protest žlutých vest. Ačkoliv se ho účastní méně lidí…

Francie držela ve vazbě dalšího českého řidiče, který měl v kamionu…

18.03.2019 20:39 V neděli 17. března byl pro podezření z pašeráctví ve Francii vzat do předběžné vazby další český…

Podezřelý ze střelby v Utrechtu byl zadržen, stupeň ohrožení snížen

18.03.2019 20:06 Aktualizováno Sedmatřicetiletý Turek Gökmen Tanis podezřelý ze střelby v tramvaji v Utrechtu, při které dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama