Rozsáhlá razie proti arabským klanům: V Německu zatčeno 14 osob

Policie v západním Německu spustila rozsáhlou akci proti rodinným kriminálním klanům. Razie, které se zúčastnilo více než 1300 policistů, byla zaměřena na shisha bary, kavárny a herny. Koordinovaná operace proběhla současně v šesti městech a podle německých médií byly hlavním cílem struktury arabského podsvětí. Zatčeno 14 osob.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

Německá policie, ilustrační fotografie

Německá policie provedla rozsáhlou akci ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko v sobotu večer. Podle stanice Deutsche Welle se bezpečnostní složky zaměřily na rodinné klany arabského původu, které jsou součástí kriminálního podsvětí.

Deník Bild daily informoval, že se nejčastěji jedná o rodinné syndikáty s libanonskými kořeny. Razie proběhly současně ve městech Dortmund, Essen, Duisburg, Bochum, Recklinghausen a Gelsenkirchen a zúčastnilo se jich více než 1300 policistů.

Mluvčí policie Oliver Peiler sdělil, že akce započala v devět hodin večer. „Tak jako to děláme poměrně často, jsme se i dnes v noci zaměřili na shisha bary (…) protože fungují jako útočiště právě pro členy těchto rodinných klanů.“

Kromě těchto barů pro svoje ilegální aktivity klany často využívají kavárny a herny. Mimo jiné jejich prostřednictvím perou špinavé peníze. V průběhu akce policisté zadrželi muže s hotovostí ve výši 9000 eur.

„Nyní bude muset úřadům dokázat, že ty peníze byly získány legálním způsobem,“ stojí u popisku, kterým je doplněna fotografie na twitterovém účtu zemské policie.

Podle stanice Deutsche Welle by výsledky akce měly být zveřejněny v průběhu dneška. Z dosavadních informací je jasné, že byly prohledány desítky osob a blíže nespecifikované množství objektů. Na raziích spolupracovali i členové dalších úřadů, včetně daňové a celní zprávy.

Německé noviny Rhenische Post citovaly policejní zdroje, podle kterých v Severním Porýní-Vestfálsku operuje zhruba 50 kriminálních klanů. Celkový počet členů může dosahovat až 10 000. Často provozující erotický byznys, který je v Německu legální, jejich činnost je však také spojena s násilnými trestnými činy nebo finančními podvody.

Zemský ministr vnitra Herbert Reul řekl, že je nutné proti těmto zločineckým strukturám zasáhnout. Podle policie nemají někteří jejich členové vůči státním složkám téměř žádný respekt. „Musíme ukázat, že tu jsme, a že nebudeme tolerovat žádné porušování zákonů. Nesmíme dopustit, aby kriminální struktury v Německu určovaly, co je zákon,“ komentoval razie Reul.

Vstupte do diskuze (20)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Paříži demonstruje 5000 členů žlutých vest, chtějí demisi Macrona

19.01.2019 15:44 Francouzskou metropolí dnes prošlo podle odhadu pařížské policie asi 5000 demonstrantů v žlutých…

Španělé nadále zachraňují dvouletého chlapce, který spadl do šachty

19.01.2019 15:39 Španělští záchranáři se už šestý den snaží dostat k dvouletému chlapci, který spadl do úzké a…

EU drsně: Brexit už nás nebaví, nevíte co chcete, nemáme na vás čas

19.01.2019 15:16 Od aktuální politické bouře v Londýně kolem odchodu Británie z Evropské unie je pro mnohé unijní…

Bulharsko vydalo ruského hackera Spojeným státům

19.01.2019 15:08 Bulharsko v pátek vydalo do USA údajného ruského hackera, který byl obviněn z toho, že pomocí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama