Radikální imám vyhrožuje: Přijdeme k vám domů, zabijeme vás a sníme vaše mrtvoly

Tuniský radikální imám Mahmúd Jebali, který do Itálie přišel jako nelegální přistěhovalec a který byl minulý týden deportován, vyhrožoval vězeňským důstojníkům smrtí. Informují o tom italská média.

Přidejte svůj názor 30 komentářů

Věznice

Jednatřicetiletý imám přišel do Itálie nelegálně přes přístav Lampedusa. Pro polici je to dobře známá osoba, protože spáchal několik násilných zločinů. Italské soudy ho nejprve poslaly do vězení za loupež, ale nakonec se ho úřadům podařilo deportovat do Tuniska, informuje italský deník Il Giornale .

Zatímco seděl ve vězení v Padově, stal se Jebali údajně vůdcem radikálních muslimů. „Nikdy neměl klidný postoj, byl hádavý a arogantní , začal posilovat svou náboženskou praxi natolik, že se pro jiné muslimské vězně stal charismatickým vůdcem,“ uvedl jeden z důstojníků Ústředního vyšetřovacího oddělení vězeňské policie (NIC). „Páteční modlitby se konaly v jeho režii, oblékal si typickou tuniku imáma," popisuje důstojník.

Vyšetřovatel také uvedl, že Jebali vyhrožoval vězeňským důstojníkům. Doslova jim prý řekl: „Dříve nebo později všichni zemřete, vejdeme do vašich domů a zabijeme vás a sníme vaše mrtvoly.“

„Začali jsme ho sledovat poté, co vyhrožoval jednomu důstojníkovi," řekl důstojník NIC a poznamenal, že Tunisan také „olajkoval“ video na facebooku, které oslavovalo smrt křesťanů. Následné vyšetřování Jebaliho ukázalo, že by mohl představovat teroristickou hrozbu a tak bylo rozhodnuto, že bude deportován.

Jebadi se tak připojil k dlouhému seznamu deportovaných radikálních islamistů. Počet vyhoštěných výrazně vzrostl poté, co tamní ministerstvo vnitra převzal Matteo Salvini, který je znám svým tvrdím protiimigračním postojem.

Vstupte do diskuze (30)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Paříži demonstruje 5000 členů žlutých vest, chtějí demisi Macrona

19.01.2019 15:44 Francouzskou metropolí dnes prošlo podle odhadu pařížské policie asi 5000 demonstrantů v žlutých…

Španělé nadále zachraňují dvouletého chlapce, který spadl do šachty

19.01.2019 15:39 Španělští záchranáři se už šestý den snaží dostat k dvouletému chlapci, který spadl do úzké a…

EU drsně: Brexit už nás nebaví, nevíte co chcete, nemáme na vás čas

19.01.2019 15:16 Od aktuální politické bouře v Londýně kolem odchodu Británie z Evropské unie je pro mnohé unijní…

Bulharsko vydalo ruského hackera Spojeným státům

19.01.2019 15:08 Bulharsko v pátek vydalo do USA údajného ruského hackera, který byl obviněn z toho, že pomocí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama