Radikální imám vyhrožuje: Přijdeme k vám domů, zabijeme vás a sníme vaše mrtvoly

Tuniský radikální imám Mahmúd Jebali, který do Itálie přišel jako nelegální přistěhovalec a který byl minulý týden deportován, vyhrožoval vězeňským důstojníkům smrtí. Informují o tom italská média.

Věznice
doporučujeme

Jednatřicetiletý imám přišel do Itálie nelegálně přes přístav Lampedusa. Pro polici je to dobře známá osoba, protože spáchal několik násilných zločinů. Italské soudy ho nejprve poslaly do vězení za loupež, ale nakonec se ho úřadům podařilo deportovat do Tuniska, informuje italský deník Il Giornale .

Zatímco seděl ve vězení v Padově, stal se Jebali údajně vůdcem radikálních muslimů. „Nikdy neměl klidný postoj, byl hádavý a arogantní , začal posilovat svou náboženskou praxi natolik, že se pro jiné muslimské vězně stal charismatickým vůdcem,“ uvedl jeden z důstojníků Ústředního vyšetřovacího oddělení vězeňské policie (NIC). „Páteční modlitby se konaly v jeho režii, oblékal si typickou tuniku imáma," popisuje důstojník.

Vyšetřovatel také uvedl, že Jebali vyhrožoval vězeňským důstojníkům. Doslova jim prý řekl: „Dříve nebo později všichni zemřete, vejdeme do vašich domů a zabijeme vás a sníme vaše mrtvoly.“

„Začali jsme ho sledovat poté, co vyhrožoval jednomu důstojníkovi," řekl důstojník NIC a poznamenal, že Tunisan také „olajkoval“ video na facebooku, které oslavovalo smrt křesťanů. Následné vyšetřování Jebaliho ukázalo, že by mohl představovat teroristickou hrozbu a tak bylo rozhodnuto, že bude deportován.

Jebadi se tak připojil k dlouhému seznamu deportovaných radikálních islamistů. Počet vyhoštěných výrazně vzrostl poté, co tamní ministerstvo vnitra převzal Matteo Salvini, který je znám svým tvrdím protiimigračním postojem.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Polská vláda se chystá zničit zbytky demokracie v zemi, zní z Washingtonu

28.10.2020 00:01 NÁZOR - Polsko a Maďarsko bojují s Evropskou unií kvůli porušování principů právního státu, ale do…

V kanálu La Manche se utopili čtyři uprchlíci, včetně dvou dětí

27.10.2020 20:04 Při pokusu o přeplutí kanálu La Manche z Francie do Británie se utopili čtyři migranti, včetně dvou…

Druhá vlna se v Itálii rozjela naplno. Za den dvě desítky tisíc nakažených

27.10.2020 18:33 Italské ministerstvo zdravotnictví dnes oznámilo 21.994 nově potvrzených nákaz koronavirem SARS-CoV…

V Paříži po hrozbě bombou evakuovali okolí Vítězného oblouku

27.10.2020 18:20 V Paříži po hrozbě bombovým útokem evakuovali okolí Vítězného oblouku, včetně přilehlé stanice…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama